На захист об’єктів “Центренего”- Зміївську та Трипільську ТЕС було витрачено 9 мільярдів гривень, – ЗМІ

На захист об’єктів “Центренего”- Зміївську та Трипільську ТЕС було витрачено 9 мільярдів гривень, - ЗМІ

На захист об’єктів “Центренего”- Зміївську та Трипільську ТЕС було витрачено 9 мільярдів гривень. Громадськість обговорює на що були потрачені гроші.

Про це KВ стало відомо з інформації ТСН.ua.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Давайте пригадаємо, що розповідали нам відповідальні чиновники, вони заявляли, що об’єкти “Центренерго” – Трипільська ТЕС на 100% захищена від влучань, а Зміївська ТЕС на 70% захищена від влучань. Сьогодні ж чиновники додають, що виявляється Трипільська ТЕС мала захист лише від дронів. Але ж це зовсім інша історія! Тоді у мене виникає цілком логічне запитання: куди витратили понад 9 мільярдів гривень? І на який саме захист від дронів. Мені здається, що ця цифра зовсім не вписується у вартість антидронового захисту“, – розповідає голова Спілки споживачів комунальних послуг, експерт сфери ЖКГ Олег Попенко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Експерт додає, що подібне нестикування спонукає до питання: як та на яку суму захищені інші об’єкти “Укренерго”? Адже, за словами експерта, у четвер, 11 квітня, було зафіксовано влучання ворогом у ще 4 об’єкти, і вони також серйозно постраждали.

“Потрібно з’ясувати куди зникли ці гроші і хто буде відповідати за цю абсолютно бездарну позицію щодо захисту енергетичних об’єктів. Як можна було витратити десятки мільярдів гривень так, що об’єкти тепер не працюють”, – зазначає Олег Попенко.

Олег Попенко стверджує, що на захист усього паливно-енергетичного сектору було виділено 50-70 мільярдів гривень.

“Я кажу не тільки про “Центренерго” та інші компанії. У нас ще є “Укренерго”. На їх об’єкти виділялися величезні кошти, тому потрібно розглядати усе в комплексі. А понад 9 мільярдів гривень – це те, що було окремо виділено на захист об’єктів “Центренего”, тобто на Зміївську та Трипільську ТЕС. Можливо, щось з цих коштів дали на захист об’єктів ДЕТК, бо чіткою інформації немає, а документи закриті і не можна подивитися, як ці кошти були розподілені. Але точно понад 9 мільярдів не може бути на всю галузь, бо там цифри набагато більші”, – переконує Олег Попенко.

Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, 11 квітня Парламент викликав Кубракова та Наєма на засідання з питання захисту критичної інфраструктури, втім вони так і не з’явилися.

“Головуючий оголосив, що Кубракова та Наєма не буде, так як вони у відрядженні”, – повідомив нардеп.

Трипільська ТЕС забезпечувала світлом майже 3 мільйони людей й була найбільшим постачальником електроенергії на Київщині, Житомирщині й Черкащині.

Читайте: Внаслідок ракетного удару повністю зруйновано Трипільську ТЕС – голова наглядової ради “Центренерго”

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Рекомендуємо до перегляду
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
09:00 Нещодавно ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Дмитро Непочатов отримав підозру у розкраданні 134,4 тис. гривень зі столичного бюджету, які йому доведеться компенсувати у випадку…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
12:00 У вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів Боярки надзвичайно активно здійснювали публічні закупівлі, уклавши договорів на загальну суму 29,29 млн гривень. Майже половина…
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
09:00 Реконструкція столичного шляхопроводу біля станції метро “Дарниця” стартувала з угоди на суму майже 440 млн гривень. Підрядника КК “Київавтодор” шукала через відкритий аукціон,…
Banner
QlU7mDx4