НАБУ повідомила про підозру нардепу Дубневичу в організації розкрадання газу на 2,1 млрд гривень

НАБУ повідомила про підозру нардепу Дубневичу в організації розкрадання газу на 2,1 млрд гривень

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили народному депутату Ярославу Дубневичу (на фото; депутатська група “За майбутнє”) про підозру в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2,1 млрд гривень та легалізації незаконно отриманого прибутку. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби НАБУ. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“10 жовтня 2023 року НАБУ і САП повідомили народному депутату України про підозру в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2,1 млрд гривень та легалізації незаконно отриманого прибутку”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В НАБУ зазначають, що чинний нардеп є шостим підозрюваним у межах цієї справи. Іншим учасникам схеми про підозру повідомили у січні 2018 року (епізод щодо розкрадання газу на 1,4 млрд гривень) та у серпні 2020 року (епізод щодо розкрадання газу на 729,8 млн гривень).

“Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК України. Оскільки народний депутат не прибув до НАБУ для повідомлення йому про підозру вповноваженим прокурором САП вказану процесуальну дію здійснено у порядку статті 135 КПК України”, – додають в НАБУ. 

За даними видання “Економічна правда”, мова йде про народного депутата Ярослава Дубневича від депутатської групи “За майбутнє”. 

В НАБУ додають, що впродовж 2013-2017 років Дубневич організував заволодіння природним газом підконтрольними йому службовими особами Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ (Львівська обл.) на загальну суму понад 2,1 млрд гривень.

“Під його контролем підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) уклали низку угод про закупівлю в НАК “Нафтогаз України” природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за пільговими цінами, суттєво нижчими від ринкових”, – зазначають в НАБУ. 

Однак, як встановили детективи НАБУ, “пільговий” газ Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для виробництва тепла для населення. Натомість, як з’ясувало слідство, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електроенергії, яку надалі реалізували ДП “Енергоринок” за ринковою ціною.

“Внаслідок описаних дій із заволодіння природним газом прибутковість виробництва електроенергії Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 100% (проти 3-5%, закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг на підставі поданих вказаними ТЕЦ документів та обгрунтувань)”, – зазначають в бюро. 

Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали незаконний дохід (надприбутки)  у сумі понад 3,5 млрд грн.

Нагадаємо, в 2019 році тодішній генеральний прокурор Руслан Рябошапка направив до Верховної Ради подання щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України дев’ятого скликання Ярослава Дубневича. Тоді його підозрювали у присвоєні, розтраті майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Читайте: Генпрокурор направил в Верховную Раду представление на привлечение к уголовной ответственности нардепа Дубневича  


В тому ж році Рада погодилася з доводами генерального прокурора Руслана Рябошапки про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа Дубневича. В листопаді того ж 2019 року за Дубневича внесли заставу, але його все одно взяли під варту. Також у 2019 році Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у справі стосовно нардепа Дубневича, підозрюваного у заволодінні понад 93 млн гривень коштів “Укрзалізниці”.

Читайте: За нардепа Ярослава Дубневича, которого обвиняют в коррупции, внесли залог в размере 100 млн гривен

Фото: відкриті джерела 

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4