Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) Кирило Буданов просить мера Києва Віталія Кличка розірвати договір оренди з компанією підсанкційного громадянина рф Павла Фукса на три земельні ділянки на Рибальскому острові. На цих ділянках “Буд Девелопмент” на замовлення Фукса будує комплекс хмарочосів ЖК “Oasis” (на фото). Наразі на Рибальському є тільки недобудований хмарочос. Раніше серед бенефіціарів “Буд Девелопмент” були народний депутат від “ОПЗЖ” Вадим Столар та співвласниця Stolitsa Group Владислава Молчанова. Кличко відмовив Буданову, пославшись на норми законодавства, і запустив бюрократичні процедури. Зазначимо, Віталія Кличка та Павла Фукса пов’язує стара дружба, яка дозволила підсанкційному олігарху заробити сотні мільйонів на київській громаді.
Про це KВ стало відомо з новини “Економічної правди”.
Посилаючись на лист начальника ГУР МО Кирила Буданова на адресу Київського міського голови Віталія Кличка, видання повідомляє, що “ГУР МО просить вжити заходів щодо виконання вимог санкцій, застосованих відносно громадянина російської федерації Фукса Павла Яковича в частині зупинки дії рішення Київської міської ради від 20.12.2016 року про передачу в оренду підконтрольному йому ТОВ “Інтерстрой груп” трьох земельних ділянок загальною площею понад 5 га на вул. Електриків, 28 у Подільському районі”.
В листі ГУР МО вказані дані російського паспорту Павла Фукса, виданого в 2017 році. Також в листі нагадується, що проти Павла Фукса 24 червня 2021 року було запроваджено санкції указом №266/2021 Президента Володимира Зеленського.
Детальніше: Украина ввела санкции против Фирташа и Фукса
ТОВ “Інтерстрой груп” Павла Фукса є замовником будівництва ЖК “Oasis”. девелопером якого виступає компанія “Буд Девелопмент”. За даними джерел “Економічної правди”, реальними бенефіціарами “Буд Девелопмент” до лютого 2022 року були, в тому числі:
-
народний депутат від “ОПЗЖ” Вадим Столар”, який на днях повернувся до Києва з відрядження до “Батальйону Монако”;
-
співвласниця Stolitsa Group і колишня спонсорка столичної “Батьківщини” Владислава Молчанова.
Стрілка вказує на Вадима Столара, який в січні ц.р. вперше з’явився до Верховної Ради від початку повномасштабної збройної агресії російської федерації в Україну, фото: Telegram-канал “Крещатик 36”
У листі Кирила Буданова до ВІталія Кличка зазначається, що будівництво ЖК “Oasis” здійснюється у безпосередній близькості від ГУР МО, що несе загрозу державній безпеці та може завдати шкоди національним інтересам України.
Проєкт ЖК “Oasis”
Проєкт складається з п’яти хмарочосів і офісно-торговельного центру. Наразі височать тільки два недобудовані хмарочоси поруч з ГУР МО. За даними сервісу ЛУН, будівництво ЖК “Oasis” зупинилося в лютому 2022 року.
Віталій Кличко фактично відмовив Кирилу Буданову в його проханні. У відповіді мера Києва, яке є в розпорядженні “Економічної правди”, сказано, що, “згідно з законодавством, розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, крім деяких винятків: рішення суду, невиконання умов договору та інше”.
В Управлінні інформаційного забезпечення Київської міськдержадміністрації (КМДА) “Економічну правду” повідомили, що Департамент земельних ресурсів КМДА запланував провести обстеження згаданих земельних ділянок для з’ясування обставин щодо виконання умов договорів оренди та наявності підстав для підготовки проєкту рішення Київради про розірвання договорів у односторонньому порядку. Директором Департаменту земельних ресурсів є Валентина Пелих, а земельний напрямок в Києві курує заступник голови КМДА Петро Оленич.
КМДА також спрямувала до Державної податкової служби запит стосовно наявності чи відсутності заборгованості сплати платежів з орендної плати.
Нагадаємо, Павла Фукса та Віталія Кличка поєднує стара дружба.
Віталій Кличко та Павло Фукс, фото: КМДА
Зокрема:
-
в 2016 році Павло Фукс та Віталій Кличко разом відвідували тодішнього мера Харкова Геннадія Кернеса;
-
в 2017 році Павло Фукс нахвалював Віталія Кличка за його внески в створення меморіалу “Бабин Яр” (Фукс з іншими російськими багатіями залишається співінвестор цього проєкту);
-
в 2017 році Вищий господарський суд зобов’язав КП “Київський метрополітен” сплатити 2 млрд гривень ТОВ “Укррослізинг” (зараз ТОВ “Австро-Угорська лізингова компанія”) Павла Фукса – за вагони, які були отримані через Ukrrosleasing Cyprus Limited з Санкт-Петербургу (росія) за схемою “смотрящєго” часів Януковича Юрія Іванющенка і експрем’єра рф Дмитра Мєдведєва. Офіційно про викуп Фуксом боргів “Київського метрополітену” стало відомо тільки в 2018 році;
-
в 2018 році Павло Фукс подався до суду ще з одним позовом проти КП “Київський метрополітен”, щоб відсудити ще понад 500 млн гривень;
-
через сплату цих боргів КП “Київський метрополітен” в 2018 році підняв вартість проїзду з чотирьох до восьми гривень, що не викликало жодних заперечень з боку мера Києва, а “Київський метрополітен” тільки в травні 2022 року повідомило, що готове відмовитись від вагонів російського виробництва;
-
в 2018 році Павло Фукс вже мав вагомий вплив на кадрову політику в КМДА;
-
в 2021 році Віталій та Володимир Кличко вітали Павла Фукса з 50-річчям, яке святкували в Козині (Київська обл.) в стилі Венеціанського карнавалу.
В лютому 2020 року, через рік після затримання Павла Фукса в Мексиці, Нацполіція зацікавилась судовим рішенням, яким ТОВ “Інтерстрой груп” відсудила понад 80 млн гривень у КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва”. Та, схоже, ця справа нічим не закінчилась.
Зазначимо, любов Віталія Кличка до висотної забудови Києва, включаючи водоохоронні зони, стала очевидною ще в 2015 році. Тоді вдруге обраний мером Києва Кличко заявляв, що “Київ будувався і буду будуватись, і на березі Дніпра будемо будувати, і навіть по 50 поверхів”.
Читайте: У Київраді не наважилися віддати Павлу Фуксу будівлю на вулиці Кирилівській, 103
Фото: скрін з YouTube