Нацполіція ліквідували мережу наркоугрупувань у різних регіонах України, вилучено наркотиків на понад 2 млрд гривень

Нацполіція ліквідували мережу наркоугрупувань у різних регіонах України, вилучено наркотиків на понад 2 млрд гривень

Нацполіція провела найбільшу спецоперацію з ліквідації наркобізнесу в Україні. Поліцейські провели 230 обшуків, вилучено наркотики вартістю понад 2 млрд гривень. Операцію проводили на території 14 областей та столиці. Ліквідували 19 нарколабораторій та 17 складів, затримали 67 членів угруповання, їм оголошено про підозри. 

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Нацполіції України.

Згідно з повідомленням було проведено 230 обшуків та викрито  міжрегіональну злочинну організацію, яка виготовляла та збувала психотропні речовини – альфа-PVP, амфетамін та мефедрон, у промислових масштабах. Вилучено наркотики вартістю понад 2 мільярди гривень.

Правоохоронці провели багатоетапну спецоперацію на території 15 областей. Ліквідували 19 нарколабораторій та 17 складів, та оголосили підозри всім членам угруповання. 

Операція проводилась у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та Києві.

Зазначається, що за організацією угруповання стоїть 32-річний чоловік – уродженець Донецької області, який проживає у Київській області та раніше був судимий за торгівлю прекурсорами. До складу злочинної групи входили ще 66 осіб.

Ролі були чітко розподілені:одні спільники координували безперебійне постачання прекурсорів для виготовлення наркотичної продукції з країн Європейського Союзу та Азії до України. Транзитний канал, який у колі зловмисників називали «Дорогою», налагодив сам лідер угруповання. Інші відповідали за належне утримання складів, де фасували та зберігали психотропні речовини, прекурсори, інші хімічні сполуки й лабораторне обладнання. Ще одна ланка ділків виконувала роль так званих хіміків-лаборантів, зокрема у спеціально облаштованих лабораторіях синтезували прекурсори в психотропи.

Доставку наркотиків маскували під різноманітні товари. Зокрема, наркоділки зі столиці пересилали їх під виглядом продукції інтимного призначення, наносячи на пакування фірмові штампи відповідних магазинів. Крім того, зловмисники створили та адміністрували Telegram-канали й інші вебресурси, на яких рекламували заборонені до обігу речовини та комунікували з потенційними “покупцями”.

Щомісячно учасники угруповання виготовляли понад 700 кг психотропної продукції, що за цінами “чорного” ринку становить понад 300 млн гривень. Розрахунки за реалізовану наркопродукцію проводилися переважно криптовалютою.

Правоохоронці провели спецоперацію на території 14 областей та столиці. За результатами проведення 232 обшуків ліквідовано 19 нарколабораторій та 17 складів із психотропною продукцією. 

“Вилучено 118 кг мефедрону, 160 літрів реакційних сумішей мефедрону (80 кг мефедрону), 156 кг альфа-PVP, 30 кг амфетаміну, 250 кг прекурсору фенілнітропропен (200 кг амфетаміну), понад 17 тонн прекурсорів, із яких можна було би виготовити близько 3,5 тис. кг готової “продукції”, лабораторне обладнання, банківські картки, “чорнові” записи, 26 автомобілів та понад 5 мільйонів готівки в гривневому еквіваленті”, – повідомили в поліції.

Як зауважили в дописі, загальний обсяг наркотиків, вилучених у ході проведення слідчих дій, еквівалентний 17 мільйонам доз. Збут такої партії готового “товару” міг принести фігурантам близько 2 мільярдів гривень незаконного прибутку.

Поліцейські затримали 67 членів злочинного угруповання, їм повідомили про підозру за 6-ма статтями Кримінального кодексу України залежно від їх участі в протиправній діяльності. Фігурантам загрожує до 12-ти років ув’язнення. Досудове розслідування триває.

Читайте: Правоохоронці затримали 66 ділків на чолі з організатором злочинної групи, яка забезпечувала наркотиками всі регіони України (фото, відео)

Фото: Нацполіція

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
09:00 У столиці тривають скандали навколо будівельних робіт на залишках фундаменту Палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського. Так, у березні суд в рамках кримінальної справи…
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
09:00 Протягом квітня поточного року вартість всіх замовлень Києва перевищила 5,5 мільярда гривень. Другий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на різноманітні ремонти та…
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
09:00 Департамент екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації (КОДА) у 2024 році значно збільшив кількість відмов в наданні дозволів на викиди забруднюючих речовин в…
Banner
QlU7mDx4