Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив дочірньому підприємству “Нафтогаз Біоенергія” (НАК “Нафтогаз України”) придбати “Славутицьку ТЕС”. Станція вироблятиме тепло та електрику з використанням альтернативних джерел енергії – біомаси.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби АМКУ.
Згідно повідомлення, таке рішення АМКУ ухвалив на засіданні 18 серпня. Йдеться про придбання частки у статутному капіталі ТОВ “Славутицька ТЕС”, що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства.
“Загалом Комітет розглянув три заяви про надання дозволу на концентрацію, дві з яких є проміжними етапами третьої концентрації – придбання Групою “Нафтогаз України” ТОВ “Славутицька ТЕС””, – йдеться в повідомленні.
Згідно з інформацією заявників, “Славутицька ТЕС” вироблятиме електричну енергію та вироблятиме і постачатиме теплову енергію в територіальних межах Славутича у Київській області.
На сьогоднішній день на енергооб’єкті триває будівництво та введення в експлуатацію когенераційної установки (комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії) та котельної, що працюватимуть з використанням альтернативних джерел енергії – біомаси.
“Введення “Славутицької ТЕС” в експлуатацію дасть змогу відмовитись від спалювання газу для виробництва енергії, на користь відновлювальних джерел. Як наслідок, місцева енерго- та тепло- генерація буде незалежною від постачання газу та його вартості, що забезпечить посилення енергетичної безпеки України та покращить стан навколишнього середовища”, – наголосили в АМКУ.
Нагадаємо, у серпні всім киянам офіційно повідомили, що з 1 травня 2022 року газ в їх домівки поставляє вже не ДП “КиївГазЕнерджі”, а ГК “Нафтогаз України”. Проте за розподіл газу столичні споживачі, як і раніше, сплачуватимуть оператору газорозподільних мереж – АТ “Київгаз” – фірмі із орбіти Юрія Бойко та Сергія Льовочкіна, які вже багато років контролюють столичного газового монополіста.
Читайте: “КиївГазЕнерджи” більше не обслуговуватиме киян
Фото: uabio.org