Перед НАК “Нафтогаз України” поставлено завдання стати так званим національним оператором на ринку нафтопродуктів. На думку керівників держави це має забезпечити справедливість цін на цьому ринку.
Про це KВ стало відомо з повідомлення ІА “Інтерфакс- Україна” з посиланням на інтерв’ю голови правління НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренко.
“Ідея полягає не в тому, що держава хоче монополізувати цей ринок. Але зараз на ринку має з’явитися потужний державний гравець, до якого була би повна довіра і з боку держави, і з боку людей – із розумінням, що ціни на цих заправках є справедливими й чесними”, – сказав Вітренко.
За його словами, існує певна недовіра до приватних великих мереж АЗС.
“Коли є державний гравець із суттєвою часткою ринку – 15-20-30%, тобто не 100%, але й не 1% – тоді є більше довіри, що у споживачів є можливість купувати за справедливою конкурентною ціною… Якщо мережа займає 30% ринку, то це вже дає реальну альтернативу людям. У свою чергу, це примушуватиме приватних операторів теж не задирати ціни”, – пояснив Вітренко.
Він зазначив, що коли конкуренція на ринку недосконала, то поява державного гравця дозволяє зробити його ціновим лідером і відмовитися від державного регулювання цін.
Вітренко також уточнив, що “Нафтогаз” іще не отримав контролю над мережею АЗС Glusco.
Крім того, він додав, що навіть не питання знайти бензин та дизель за кордоном.
“Наприклад, тут у Давосі я провів переговори з провідними компаніями, і ми маємо можливість просто зараз у європейські порти привезти дуже великий обсяг палива, щоб покрити всі потреби українського ринку. Для великих компаній масштаб українського ринку порівняно невеликий, вони кажуть: “Питань немає, всі ваші потреби ми можемо закрити завтра”, – повідомив голова правління “Нафтогазу”.
За його словами, проблема полягає в тому, що ці великі компанії можуть поставити паливо у великі порти, тоді як паливо потрібне на кордоні України або в портах Польщі та Румунії.
Відповідаючи на запитання щодо мережі національного оператора, голова правління “Нафтогазу” повідомив, що йдеться і про заправки, які НАК повністю контролює, і про заправки “Укрнафти”, в якій “Нафтогаз” має мажоритарну частку.
Читайте: Уряд передав 172 заправки Glusco в управління НАК “Нафтогаз”
Фото: відкриті джерела