Найближчим часом очікується підписання Меморандуму про незмінність тарифів на тепло й гарячу воду

Найближчим часом очікується підписання Меморандуму про незмінність тарифів на тепло й гарячу воду

Україна демонтує залишки радянської системи тарифоутворення й рухається до відкритого ринку — найбільш справедливого інструменту встановлення вартості послуг, тарифів та цін.

Про це KV стало відомо з повідомлення пресслужби Київської облдержадміністрації (КОДА) з посиланням на прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 25 січня під час засідання погоджувальної ради у Парламенті.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як наголосив Денис Шмигаль, повноцінна робота всіх ринків — електроенергії, ринку газу, ринку комунальних послуг — це фундаментальна реформа, яку провадить Уряд.

Прем’єр-міністр зазначив, що ринкова ціна на газ формується на світових біржах та розраховується на українській біржі.

“Наприклад, улітку після запровадження ринку газу ціни коливалися менше 3 тисяч гривень за тисячу кубометрів. А протягом вересня-жовтня можна було укласти річний договір із НАК “Нафтогаз” за ціною 4,70 грн за кубометр. Декілька десятків тисяч людей скористалися цією можливістю і сплачуватимуть цю ціну протягом року”, — підкреслив Прем’єр-міністр.

Водночас, ринок сьогодні перебуває в процесі формування і місячний продукт не є справедливим для окремих категорій громадян. Тому Уряд ухвалив рішення про граничне обмеження ринкової ціни газу в Україні на рівні 6,99 грн за кубічний метр.

Як зазначав раніше голова Київської облдержадміністрації Василь Володін: “Це обмеження діятиме з 1 лютого і доти, поки це буде потрібно в цьому опалювальному сезоні. Ціна газу коштуватиме не дорожче 6,99 грн за кубічний метр з ПДВ.

Наразі Уряд проводить консультації з НКРЕКП, народними депутатами й постачальниками газу про використання газзбутами річного продукту за замовчанням, що дасть змогу українцям легко прогнозувати та розраховувати свої витрати.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Також ухвалено рішення НКРЕКП щодо зменшення тарифу на розподіл газу вже для 14 облгазів. Затверджений граничний тариф 1,79 грн за кубічний метр, який діє на території всієї України.

Крім того, Прем’єр-міністр повідомив, що готується меморандум, який стосується тарифів на централізоване опалення й гаряче водопостачання. Над його розробленням працює Уряд спільно з профільним комітетом Верховної Ради, народними депутатами, Офісом Президента, Асоціацією міст України. Підписання меморандуму має відбутися вже найближчим часом.

Читайте: Жителям Київщини пояснили, куди звертатись для оформлення субсидій (покрокова інструкція)

Фото: Пресслужба КОДА

КиевVласть


Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4