Заступник голови фракції “Слуги народу” Галина Янченко (на фото) написала заяву про вихід з партії через вчинок голови партії Олени Шуляк, яка увірвалася в лікарню до пораненого бійця Олега Симороза, щоб з’ясувати стосунки щодо її корупційного законопроекту №5655. Зазначимо, що Галина Янченко є співавторкою містогвалтівного законопроєкту №5655.
Про це KВ стало відомо з повідомлення народного депутата Галини Янченко (фракція “Слуга народу”).
“Все має межі. Вчинок Олени Шуляк по відношенню до пораненого бійця – це дніщє. Прийти до захисника в госпіталь, не щоб провідати, не щоб підтримати, – а щоб поз’ясовувати стосунки щодо її корупційного законопроекту 5655 – це плювок в обличчя всім нашим воїнам, всім волонтерам, всім, хто ризикує своїм життям на передовій заради перемоги нашої країни. Людина, яка обіймає державну посаду, немає на таке права! Від слова взагалі”, – сказала Янченко.
За словами Янченко це далеко не перший її негідний вчинок. Раніше Шуляк дозволяла собі оббріхувати волонтерів, шантажувати депутатів і зневажати колег. “Перебувати в одній партії з Шуляк – це толерувати таку огидну поведінку. Написала заяву про вихід з партії “Слуга народу””, – наголосила Янченко.
Зазначимо, Галина Янченко є співавторкою законопроєкту №5655. Втім, в другому читанні Янченко не голосувала.
Законопроєкт №5655, про який неодноразово писала KВ, Рада прийняла в другому читанні та в цілому 13 грудня 2022 року.
Цей законопроект, зокрема, передбачає, що будівництво контролюватимуть не держава і не місцеве самоврядування, а самі забудовники. Й існує великий ризик того, що західні партнери не дадуть Україні жодного цента на відбудову після війни під таку системну корупційну оборудку.
Цей законопроект системно просувала у Верховній Раді голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк (днями її призначили головою парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; як зауважувала KВ, тепер їй буде значно легше протягувати законопроекти в інтересах великих забудовників, яких в комітеті представляє все ще народний депутат, секретар комітету, віцепрезидент Конфедерації будівельників України та власник групи девелоперських компаній “Perfect Group” Дмитро Ісаєнко, обраний в Раду від нині забороненої партії “ОПЗЖ”).
Нараза законопроект направлено на підпис президенту Володимиру Зеленському, однак, на офіційному інтернет-представництві президента було створено електронну петицію з закликом до президента накласти вето на законопроект №5655. За 8 днів петиція набрала більше 40 тис. голосів при необхідних 25 тис.
Читайте: Петиція про вето на містогвалтівний законопроєкт №5655 набрала 25 тисяч підписів
Також варто зазначити, днями спалахнув скандал за участі Олени Шуляк. Народна депутатка увірвалася в шпиталь до пораненого на війні київського активіста та правозахисника Олега Симороза із звинуваченнями через містогвлатівний законопроект №5655. Нардепку не зупинило навіть те, що воїн втратив обидві ноги і знаходиться у важкому стані.
Нагадаємо, Галина Янченко була обрана до Верховної Ради (ВР) на парламентських виборах у 2019 році (№5 в списку партії “Слуга народу”). В свій час Янченко була головою Ради громадського контролю НАБУ, ексдепутат Київради (2014-2015 рік) від “Демократичного альянсу”, керівником “Антикорупційного штабу”. В списку “Демальянсу” до Київради в 2014 році балотувалась і Олена Шуляк, але не пройшла.
Ліворуч Олена Шуляк, в центрі – Галина Янченко, 2014 рік
Крім того, Янченко є заступником голови фракції “Слуга народу” Давіда Арахамії.
Фото: Ліга.Досьє