Антикорупційна прокуратура повідомила про підозру в незаконному збагаченні на понад 11 млн гривень народному депутату України Андрію Клочку (фракція “Слуга народу”, на фото). Свого часу нардеп фігурував у журналістських антикорупційних розслідуваннях, коли обіймав посаду голови парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Клочко відомий, зокрема, тим, що за головування в комітеті “гальмував” урядовий законопроект про позбавлення мандату обраних від заборонених партій депутатів місцевих рад.
Про підозру Андрію Клочку КВ дізналася з повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“2 травня 2024 року за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру в незаконному збагаченні на понад 11 млн грн чинному народному депутату України. Дії нардепа кваліфіковано за ст. 368-5 КК України”, – сказано в повідомленні.
У прокуратурі зазначають, що в межах досудового розслідування, яке проводять детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), встановлено, що народний депутат у 2020-2021 рр. набув у власність активи загальною вартістю 25 млн гривень.
“П’ять квартир у Києві, три земельні ділянки на Київщині, два нежитлові приміщення, а також автомобілі Tesla та Mersedes-Benz. Переважну більшість набутого майна депутат оформив на близьких родичів, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі”, – наголошується в повідомленні.
Водночас, уточнюють у САП, з’ясувалося, що за цей період офіційного доходу та заощаджень дружини депутата та доходів його родичів було недостатньо для придбання цього майна.
“Різниця між вартістю придбаного майна та коштами нардепа становить 11 млн грн”, – зазначається в релізі.
За інформацією прокуратури, розслідування САП і НАБУ було розпочато після оприлюднення журналістських розслідувань, зокрема команди Bihus.Info. Розслідувачі оприлюднювали декілька епізодів, які стосуються нардепа Андрія Клочка.
Він також був причетний до того факту, що свого часу урядовий законопроект, що пропонує позбавляти мандату обраних від заборонених партій депутатів місцевих рад, не потрапляв в сесійну залу через відсутність висновку профільного комітету, очолюваного на той момент саме Клочком.
Фото: з відкритих джерел
КиївВладаОлексій Ігнатьєв