Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення про двоетапне підвищення тарифів на послуги з розподілу електроенергії для регіональних операторів системи розподілу (ОСР, обленерго). Рішення передбачає поетапне підвищення тарифів на розподіл електрики на червень та на липень-грудень 2023 року для 22 операторів систем розподілу. У підсумку вони зростуть в середньому на 25-50%.
Про це KВ стало відомо з повідомлення “Інтерфакс-Україна”, що посилається на низку ухвалених 23 травня 2023 року рішень НКРЕКП.
Згідно повідомлення, від 1 червня найвищі тарифи на послуги з розподілу е/е серед регіональних ОСР матиме “Закарпаттяобленерго”: 365,65 грн/МВт-год – за першим класом напруги та 1 642,93 грн/МВт-год – за другим.
А найнижчі матиме “ДТЕК Київські електромережі”: 142,91 грн/МВт-год і 587,12 грн/МВт-год відповідно.
Згідно з рішенням регулятора, ухваленим на засіданні у вівторок, із 1 червня тарифи для регіональних обленерго буде підвищено на 7,5-28,1% за першим класом напруги і на 6,9-25,5% за другим.
Загалом на першому етапі з 1 до 30 червня тарифи збільшаться для 22 ОСР, а з 1 липня до 31 грудня – для 27 ОСР, з урахуванням ще п’яти обленерго, розташованих у зоні бойових дій. Для цих компаній розцінки на послуги з розподілу електроенергії підвищаться в один етап – на період із 1 липня до 31 грудня.
Для ОСР, які розташовані на прифронтовій території, продовжено чинний тариф до кінця червня та встановлено нові тарифи на друге півріччя 2023 року.
Наразі середньозважена фіксована ціна на електричну енергію для населення становить 1,56 грн/кВт год з урахуванням ПДВ. 1,44 грн/кВт⋅год платять ті, хто споживає до 250 кВт⋅год на місяць, а 1,68 грн/кВт⋅год – ті, в кого показники більші.
Чинний тариф на електроенергію для населення покриває лише 28% витрат на її виробництва, транспортування та сплату податків. Такий розрахунок надали в Регуляторі у відповідь на запит ExPro.
За деякими даними, уряд планує підняти вартість електрики до 2,88 гривні за кВт-годину.
НКРЕКП каже, що підвищувати тарифи потрібно заради відновлення енергетичної інфраструктури після російських обстрілів.
Читайте: Зеленський пообяцяв, що тарифи на електрику будуть незмінними мінімум півроку
Фото: з відкритих джерел