Слідчі Нацполіції розпочали фіксацію злочинів московитських загарбників проти цивільного населення у селі Бервиця Броварського району. Загалом по Київській області за фактами злочинів російських військових на тимчасово захоплених ними територіях порушено майже 2500 кримінальних проваджень.
Про це, як передає KВ, повідомив заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Артур Добросердов для ІА “Укрінформ”.
За його словами, 21 квітня слідчі Нацполіції розпочали фіксацію злочинів російських загарбників проти цивільного населення у селі Бервиця Броварського району.
Правоохоронці встановлюють осіб, постраждалих від загарбників, збирають інформацію про вбивства та про осіб, які зазнали насильства, фіксують руйнування будинків, крадіжки.
“На сьогодні у селі Бервиця є понад 130 свідків, 30 заяв про руйнування будинків, дуже багато заяв про крадіжки. Є два факти загибелі місцевих жителів. Вбили чоловіка, який охороняв сільськогосподарську техніку. Іншого вбили, бо російським солдатам здалося, що він рахував їхню техніку. Буде ексгумація і відповідна перевірка”, – сказав Добросердов.
Загалом, за його словами, в Україні порушено майже 8 тисяч кримінальних проваджень щодо злочинів російських військових на тимчасово захоплених територіях. З них найбільше встигли зробити на Київщині.
Нагадаємо, окупанти протягом доби активізували бойові дії вздовж всієї лінії бойового зіткнення.
На тимчасово зайнятих територіях ворожі підрозділи продовжують блокувати переміщення місцевого населення, грабувати та штучно наближати гуманітарну кризу – здійснюють руйнування об’єктів критичної інфраструктури та блокують доставки гуманітарних вантажів з території України. Є випадки розстрілів цивільного населення та волонтерів.
На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито десять атак російських окупантів, знищено шість танків, вісім одиниць броньованої та п’ятнадцять одиниць автомобільної техніки, чотири артилерійські системи.
Читайте: Компанія Maxar показала супутникові знімки 300-метрової могили у Мангуші
Фото: архів КВ