НАЗК склало протокол на Шмигаля за незаконне розголошення інформації про викривача, у Прем’єра це назвали маніпуляцією

НАЗК склало протокол на Шмигаля за незаконне розголошення інформації про викривача, у Прем’єра це назвали маніпуляцією

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков склав протокол стосовно прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля за незаконне розголошення інформації про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків. Натомість у Прем’єра заявили, що він нічого не розголошував, і що заява голови НАЗК – маніпуляція.

Про це KВ дізналася з повідомлення НАЗК та коментаря пресслужби Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Очільник уряду, попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від викривача, а саме працівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), дав доручення відповідним посадовим особам опрацювати таке повідомлення й за результатами поінформувати заявника та Кабінет Міністрів. При цьому серед посадових осіб, яким було доручено розглянути повідомлення, зазначено й голову КРАІЛ Івана Рудого, про протиправні дії якого й повідомлялося”, – сказано в релізі НАЗК. Зазначено, що після цього посадовець прийняв рішення про порушення дисциплінарного провадження стосовно викривача.

“Однак, відповідно до законодавства, викривача не може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку його керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу. Встановивши факт таких дій, НАЗК склало протокол стосовно голови КРАІЛ 5 січня 2024 року”, – заявили у відомстві.

Як зазначено, у такий спосіб прем’єр вчинив адміністративне правопорушення, оскільки незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків: “НАЗК запросило прем’єр-міністра для ознайомлення з протоколом на 10 січня 2024 року, але він не з’явився в зазначений термін та не повідомив про причини неявки. Тому НАЗК скерувало протокол для розгляду до суду за місцем вчинення правопорушення. Якщо суд визнає Дениса Шмигаля винним у вчиненні адміністративного правопорушення, то на посадовця буде накладено штраф із позбавленням права обіймати певні посади на один рік, що буде підставою для внесення відомостей стосовно нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Натомість у самого прем’єра заперечують: “Прем’єр-міністр України не розголошував жодної інформації про викривача. У вересні на урядовий портал відповідно до закону України “Про звернення громадян” надійшло звернення громадян – працівників КРАІЛ (Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей) про незадоволення роботою керівника комісії. Це звернення не було повідомленням про корупційні правопорушення і не містило жодної інформації про можливі факти корупційних дій”, – заявила прессекретарка Шмигаля Ольга Куришко в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”. 

За її словами, у зв’язку з цим звернення розглядав й резолюцію прем’єр-міністра готував Секретаріат Кабміну саме як до звернення громадян, про що було повідомлено заявникам.

“Заяви керівника НАЗК, що прем’єр-міністр нібито розголосив інформацію про викривача, вважаємо черговою маніпуляцією напередодні закінчення терміну повноважень громадянина Новікова”, – підсумувала прессекретарка.

Як інформувала KВ, раніше НАЗК внесло припис Прем’єр-міністрові Шмигалю щодо усунення порушень вимог антикорупційного законодавства – торік Кабмін ухвалив 131 постанову, не надсилаючи проєкти нормативно-правових актів для проведення антикорупційної експертизи. Наразі очолює НАЗК Олександр Новіков, чиї повноваження закінчуються у січні 2024 року.

Читайте: НАЗК внесло припис Прем’єру Шмигалю за непроведення 2023 року антикорупційної експертизи понад сотні прийнятих урядом постанов

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4