НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банк “Січ”

НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банк "Січ”

Сьогодні, 6 жовтня, Національний банк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати АТ “Банк Січ”.

Про це KВ стало відомо з повідомлення НБУ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Національний банк України, керуючись вимогами статті 15 Закону України “Про Національний банк України”, статті 77 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, статті 44 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, зважаючи на пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ухвалив рішення від 06 жовтня 2022 року № 495-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ “БАНК СІЧ” з 10 жовтня 2022 року”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що 9 серпня 2022 року Правління Національного банку України ухвалило рішення віднести АТ “Банк Січ” до категорії неплатоспроможних у зв’язку з невиконанням банком у встановлений договором строк своїх зобов’язань перед Національним банком за кредитами рефінансування через недостатність коштів.

Нагадаємо, НБУ розширив перелік системно важливих банків у березні 2022 року. До переліку увійшли “А-Банк”, “Альфа-Банк”, “Кредобанк”, “ОТП Банк”, “Ощадбанк”, “АБ Південний”, “ПриватБанк”, “ПУМБ”, “Райффайзен Банк”, “ТАСкомбанк”, “Укргазбанк”, “Укрексімбанк”, “УкрСиббанк”, “Універсал Банк”.

Як писала KВсьогодні Верховна Рада (ВР) прийняла закон, що на час війни регламентує нову, “оптимізовану” процедуру виведення з ринку неплатоспроможних системних банків. Націоналізувати такі банки будуть за 1 гривню, не вливаючи в них капітал, а відшкодовувати акціонерам вартість акцій будуть винятково за рахунок майбутніх російських репарацій.

Читайте: Парламент ухвалив закон про націоналізацію збанкрутілих системних банків

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4