Очільник САП скасував постанову прокурора про закриття справи “Роттердам+”

Очільник САП скасував постанову прокурора про закриття справи “Роттердам+”

Сьогодні, 22 вересня, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) скасував постанову про закриття справи “Роттердам+”. Водночас повністю змінено групу прокурорів у цій справі.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“22 вересня 2022 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко прийняв рішення скасувати постанову про закриття так званої справи “Роттердам+” як незаконну та необгрунтовану”, – повідомили у пресслужбі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що одночасно з цим прийнято рішення про заміну всіх прокурорів у справі “через неефективне здійснення нагляду за дотриманням законів під час проведення досудового розслідування”.

У релізі прокуратури наголосили, що рішення послідувало за вивченням матеріалів справи, дослідженням висновків прокурорів під час закриття цього кримінального провадження та за наслідками проведення наради за участі прокурорів та детективів НАБУ, які здійснювали досудове розслідування.

Згідно повідомлення, керівництвом САП виявлено численні неузгодженості у висновках та аргументації прокурора під час закриття цієї справи, неповноту дослідження матеріалів справи прокурором і невідповідність висновків фактичним обставинам кримінального провадження.

Як відомо, 21 вересня 2022 року Апеляційна Палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) завершила розгляд апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді ВАКС від 13 жовтня 2021 року про відмову в задоволенні скарги на рішення щодо закриття кримінального провадження.

Колегія суду частково скасувала ухвалу слідчого судді та закрила провадження за скаргами представників АТ “Нікопольський завод феросплавів” та АТ “Запорізький завод феросплавів” на постанову прокурора САП про закриття кримінального провадження від 24 березня 2017 року.

“САП очікує на повний текст указаного рішення суду. Правова позиція суду викладена у повному тексті рішення буде врахована при подальшому здійсненні досудового розслідування та прийнятті рішень у справі.  Одночасно з цим незаконність та необгрунтованість рішення прокурора щодо закриття цього провадження не викликає в керівника САП жодних сумнівів”, – зауважили в пресслужбі. 

Нагадаємо, 8 серпня 2019 року НАБУ оголосило підозру ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”. На думку правоохоронців, їхні дії завдали збитків споживачам електроенергії у розмірі 18,87 млрд гривень.

Читайте: НАБУ повідомило про підозру шести причетним до впровадження формули “Роттердам+”

Фото: delo

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Для відбудови Бузівської школи обрали нового підрядника з сумнівною репутацією
Для відбудови Бузівської школи обрали нового підрядника з сумнівною репутацією
09:00 Департамент регіонального розвитку Київщини за понад 118 млн гривень замовив продовження відбудови школи в селі Бузова на Бучанщині, яку окупанти пошкодили на початку…
Чергова “туалетна схема”: столична прокуратура оскаржує відведення 1 га землі на Відрадному під забудову ТОВ “Смарт Пропертіз”
Чергова “туалетна схема”: столична прокуратура оскаржує відведення 1 га землі на Відрадному під забудову ТОВ “Смарт Пропертіз”
09:00 Столична прокуратура оскаржує в суді відведення Київрадою ділянки  площею трохи більше 1 га на вул. Академіка Шалімова, 23-В в оренду під забудову ТОВ…
Володимир Борейко: «У нас ніби часи “золотої лихоманки” в Америці: хто першим землю забрав, той і молодець»
Володимир Борейко: «У нас ніби часи “золотої лихоманки” в Америці: хто першим землю забрав, той і молодець»
16:00 11 лютого 2025 року мер Києва Віталій Кличко на форумі «Демократична стійкість України під час війни та в період відновлення» заявив, що за…
Banner
QlU7mDx4