Сьогодні, 22 вересня, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) скасував постанову про закриття справи “Роттердам+”. Водночас повністю змінено групу прокурорів у цій справі.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“22 вересня 2022 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко прийняв рішення скасувати постанову про закриття так званої справи “Роттердам+” як незаконну та необгрунтовану”, – повідомили у пресслужбі.
Зазначається, що одночасно з цим прийнято рішення про заміну всіх прокурорів у справі “через неефективне здійснення нагляду за дотриманням законів під час проведення досудового розслідування”.
У релізі прокуратури наголосили, що рішення послідувало за вивченням матеріалів справи, дослідженням висновків прокурорів під час закриття цього кримінального провадження та за наслідками проведення наради за участі прокурорів та детективів НАБУ, які здійснювали досудове розслідування.
Згідно повідомлення, керівництвом САП виявлено численні неузгодженості у висновках та аргументації прокурора під час закриття цієї справи, неповноту дослідження матеріалів справи прокурором і невідповідність висновків фактичним обставинам кримінального провадження.
Як відомо, 21 вересня 2022 року Апеляційна Палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) завершила розгляд апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді ВАКС від 13 жовтня 2021 року про відмову в задоволенні скарги на рішення щодо закриття кримінального провадження.
Колегія суду частково скасувала ухвалу слідчого судді та закрила провадження за скаргами представників АТ “Нікопольський завод феросплавів” та АТ “Запорізький завод феросплавів” на постанову прокурора САП про закриття кримінального провадження від 24 березня 2017 року.
“САП очікує на повний текст указаного рішення суду. Правова позиція суду викладена у повному тексті рішення буде врахована при подальшому здійсненні досудового розслідування та прийнятті рішень у справі. Одночасно з цим незаконність та необгрунтованість рішення прокурора щодо закриття цього провадження не викликає в керівника САП жодних сумнівів”, – зауважили в пресслужбі.
Нагадаємо, 8 серпня 2019 року НАБУ оголосило підозру ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”. На думку правоохоронців, їхні дії завдали збитків споживачам електроенергії у розмірі 18,87 млрд гривень.
Читайте: НАБУ повідомило про підозру шести причетним до впровадження формули “Роттердам+”
Фото: delo