В.о голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський (“За Майбутнє”) похвалив євроінтеграційний Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю”, авторства нардепки від “Слуг народу” Галини Третьякової.
Про це КВ дізналася із відеозвернення в.о голови Київської обласної ради Ярослава Добрянського (“За Майбутнє”) у Facebook.
Очільник області повідомив, що має намір час від часу у своїх відеозверненнях аналізувати законодавчі ініціативи, які впливають на життєдіяльність Київщини – від соціального захисту до розвитку інфраструктури.
У своєму першому відеозверненні він, зокрема, розібрав ухвалений Верховною Радою 15 січня законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю”, ініціатором якого є нардепка від “Слуг народу” Галина Третьякова. Передбачається, що закон полегшить працевлаштування осіб з інвалідністю.
“Це надзвичайно важливий крок до створення справедливого суспільства, в якому люди, незалежно від обставин, матимуть можливість гідно жити і працювати. Для Київської області цей закон має особливе значення, адже в нас в області проживає понад 100 тис. людей з інвалідністю, з яких більше як 13 тис. осіб з інвалідністю внаслідок війни. Крім того, серед нас є понад 5 тис. членів сімей, загиблих захисників, понад 1700 дітей, які втратили одного з батьків на війні”, – йдеться у відеозверненні.
Також він розповів, які зміни передбачає цей закон. А саме – створюватимуться нові можливості для працевлаштування осіб з інвалідністю, включаючи підтримку підприємств та запуск спеціальних програм зайнятості. Роботодавці отримають стимули створювати робочі місця для людей з інвалідністю, а приватний і державний сектори працюватимуть за однаковими правилами. Крім того, пільги та компенсації зможуть отримувати всі підприємства, які виконують визначені законом умови працевлаштування осіб з інвалідністю.
“Також місцева влада зможе самостійно, або разом із представниками громадських об’єднань, осіб з інвалідністю, розробляти заходи для підтримки працевлаштування людей з інвалідністю в межах місцевих програм. Цей закон допоможе тисячам людей у нашій області повернутися до нормального життя, знайти роботу та отримати фінансову стабільність. Ми прагнемо, щоб Київщина стала прикладом для інших регіонів. Київська обласна рада, спільно з Київською обласною військовою адміністрацією, приділяє особливу увагу соціальному захисту ветеранів, які отримали інвалідність внаслідок війни. І в цьому напрямку ми вже зробили чимало”, – говорить Добрянський.
І додав, що завдяки обласній програмі соцпідтримки захисників і захисниць в 2024-2025 роках передбачено фінансування в розмірі 319,7 млн гривень. Програма охоплює такий спектр послуг, як медичну допомогу, реабілітацію, житлову та соціальну підтримку, допомогу з працевлаштуванням.
“Торік Київщина одержала з державного бюджету понад 1 млрд гривень, а це 400
178 квартир для ветеранів. Це реальний крок, щоб наші військові мали не лише вдячність, а й комфортні умови для життя. Крім державних ініціатив, ми активно співпрацюємо з бізнесом і благодійниками”, – говорить він.
Як приклад, очільник області назвав перше інклюзивне містечко на 59 будинків, реалізоване завдяки підтримці благодійного фонду. У результаті 45 сімей військових уже отримали ключі від власних осель. Крім того, він зауважив, що в області функціонує дев’ять ветеранських хабів, де ветерани можуть отримати консультацію з працевлаштування, підтримку, пройти реабілітацію та вирішити більшість питань в одному місті.
Нагадаємо, як раніше повідомляла КВ, Київська обласна рада ухвалила рішення № 1127-30-VIII від 12 грудня 2024 року, яким затвердила зміни до Програми розвитку автомобільних доріг у Київській області на 2025-2027 роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів для реалізації обласної програми збільшили до понад 1,56 млрд гривень.
Читайте: Київоблрада замовила брендовані павербанки
Фото: колаж КВ
КиївВладаІнна Міхно