Офіційні особи Мінкультури знов звернулись до поліції через те, що віряни УПЦ перешкоджають їх роботі в Києво-Печерській Лаврі

Офіційні особи Мінкультури знов звернулись до поліції через те, що віряни УПЦ перешкоджають їх роботі в Києво-Печерській Лаврі

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” вдруге подав заяву до поліції через перешкоджання урядовій Комісії в доступі до державного майна лаври з боку вірян Української Православної Церкви (УПЦ), яка раніше асоціювала себе з Московським Патріархатом (МП). Розірвання цього зв’язку УПЦ з МП експерти Держслужби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) не визнають, а Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) вимагало від УПЦ залишити орендоване у держави лаврське майно ще 29 березня 2023 року.

Про це KВ стало відомо з повідомлення МКІП 31 березня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” знову не змогла розпочати роботу в Лаврі через перешкоджання УПЦ МП. Так, при повторній спробі оглянути одне з приміщень Комісія не змогла потрапити до будівлі, бо вона була закрита. Ключі, які передали представники Монастиря не підійшли до серцевини замка приміщення. Про це Комісія склала відповідний Акт”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зважаючи на ці обставини, Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” знову подав заяву до Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві через незаконне перешкоджання доступу до державного майна.

Зранку у п’ятницю комісію Мінкультури знову не пустили до Києво-Печерської лаври для проведення перевірки, після чого директорка департаменту культурної спадщини МКІП Мар’яна Томин заявила про намір звернутися до поліції, а також подати позов до суду щодо усунення перешкод користування майном.

Нагадаємо, 10 березня стало відомо, що заповідник “Києво-Печерська лавра” розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. 

Намісник монастиря митрополит Павло заявив, що ченці не мають наміру виселятися з Лаври та переходити в ПЦУ, а також, що можливе виселення ченців дає Росії нові аргументи для виправдання своєї агресії проти України.

29 березня Господарський суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Української православної церкви (Московського патріархату) до національного заповідника “Києво-Печерська лавра” щодо незаконного розірвання договору оренди. В УПЦ (МП) заявили, що не мають наміру виселятися з Києво-Печерської лаври до завершення судового розгляду.

30 березня згаданий суд відмовив у забезпеченні позову УПЦ (МП) до заповідника (вимагали не вчиняти жодних дій щодо виселення). В УПЦ (МП) заявили, що оскаржать таке рішення.

Учора ж комісію МКІП не пустили на територію Києво-Печерської лаври для проведення перевірки. Пізніше за фактом перешкоджання роботі комісії з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври подали заяву до поліції.

Крім цього, як інформувала KВ, 30 березня Кабінет Міністрів України визнав таким, що втратило чинність, розпорядження уряду про передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі УПЦ (МП) будівель і споруд. У відповідь в УПЦ (МП) заявили, що монастир подасть позови до суду і звернеться до Генеральної прокуратури, міжнародних організацій і в ООН.

Читайте: Комісію Мінкультури знову не пустили в Києво-Печерську лавру, а вірян закликали не піддаватися на провокації, – ЗМІ

Фото: ВВС news Україна

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Banner
QlU7mDx4