Озеро Малинівка та озеро Заплавне надійно захищені від забудови, – Київський еколого-культурний центр

Озеро Малинівка та озеро Заплавне надійно захищені від забудови, - Київський еколого-культурний центр

Київрада прийняла рішення про створення двох ландшафтних заказників – “Озеро Заплавне” та “Озеро Малинівка”. У “Київському еколого-культурному центрі” вважають, що це допоможе надійно вберегти ці водойми від забудови. Також у Центрі впевнені, що міська влада має заповісти усі столичні водойми, адже іншого механізму їхнього захисту немає.


Як стало відомо KВ, про це громадська екологічна організація “Київський еколого-культурний центр” (“КЕКЦ”) повідомляє на свої сторінці у Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У відповідному дописі зазначено, що 14 травня 2022 року Київрада прийняла рішення про створення двох ландшафтних заказників – “Озеро Заплавне” та “Озеро Малинівка”. У “КЕКЦ” повідомляють, що технічні матеріали для заповідання даних водойм були підготовлені саме цим центром. У свою чергу автором відповідних проєктів рішень виступив голова комісії Київради з питань екологічної політики Денис Москаль (фракція “ВО “Батьківщина”).

“Озеро Малинівка площею 4 га знаходиться в Дніпровському районі Києва і є цінною природною водоймою. Озеро Заплавне площею 70,8 га знаходиться в Дарницькому районі Києва та є одним із найбільших та найчистіших міських озер. Наразі ці блакитні зони надійно захищені від забудови. До речі, на озері Заплавне довгий час незаконно добувався пісок. Обидва озера є місцем відпочинку киян, що використовуються для риболовлі, купання. Озера важливі для пом’якшення клімату, у літню спеку вони зменшують температуру повітря на 15-20 градусів. Також озера важливі як резервуари чистої води під час військових дій”, – повідомляє “КЕКЦ”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У Центрі вважають, що міська влада має заповісти усі столичні водойми.

“На даний час у Києві з 300 озер та ставків вже заповідано 15 водойм, або 5%. Що, звісно, ​​вкрай мало, щоб уберегти їх від забудови. Їх треба заповісти усі. Іншого механізму їхнього захисту немає. Для порівняння, із 130 парків Києва заповідано вже понад 50%, що дозволяє їх надійно захищати від забудови. Слід особливо наголосити, що, згідно з соціологічними дослідженнями, понад 80% киян проти забудови міських водойм”, – резюмують в “КЕКЦ”.

Читайте: Спекуляції на війні та сумнівні дозволи: громадськість зупинила будівництво на вулиці Відпочинку, 25


Фото: “КЕКЦ”

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Banner
QlU7mDx4