ПАРЄ закликає європарламенти визнати воєнним злочином депортацію тисяч українських дітей

ПАРЄ закликає європарламенти визнати воєнним злочином депортацію тисяч українських дітей

У четвер, 25 січня, на пленарному засіданні у Страсбурзі Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, у якій закликала європейських політиків докласти зусиль для повернення депортованих у росію більше 19 тисяч українських дітей, а також допомогти всім дітям, які є жертвами війни росії проти України. 

Про це, як передає KВ, йдеться у повідомленні видання “Укрінформ”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У повідомленні зазначається, що перед ухваленням резолюції на засіданні виступила перша леді України Олена Зеленська.

“Понад 19 тисяч дітей в російському полоні. Повернути вдалося лише понад три сотні. Такими темпами нам знадобиться більш ніж 50 років, щоб звільнити їх. У нас немає стільки часу. Навіть рік для дитини це вже багато”, – наголосила Зеленська. 

За її словами, старших дітей повернути легше, бо вони вже свідомі того, ким вони є. Молодшим дітям окупанти змінюють імена, прізвища та дати народження, аби їх було важко знайти.

Перша леді України також розповіла про тортури, які окупанти застосовували до дітей. Вона закликала міжнародну спільноту та парламенти країн Європи сприяти звільненню полонених дітей та їхній психологічній реабілітації.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

ПАРЄ у резолюції закликала “держави-члени, а також держави-спостерігачі та держави, парламенти яких мають статус спостерігача або партнера по демократії при Асамблеї, а також все міжнародне співтовариство, ухвалити на рівні національних парламентів заяви або резолюції, що засуджують воєнні злочини проти дітей, та визнати депортації, насильницькі переміщення та невиправдані затримки з репатріацією українських дітей, що відбулися під час війни, злочинами”.

ПАРЄ також пропонує створити посаду спеціального доповідача з питань становища та повернення українських дітей, депортованих і примусово переміщених російською федерацією, білоруссю, при Раді міністрів та закликає Асамблею задіяти весь досвід парламентської дипломатії для допомоги українським дітям у співпраці з українською владою.

Нагадаємо, у вересні 2023 року розпочалася інформаційна кампанія “Знаєш – скажи!”, спрямована на мотивування людей, які проживають на території росії, протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти поверненню юних українських громадян в Україну. Резидентам рф роз’яснюватимуть злочинний характер викрадення українських дітей та незаконного їх всиновлення росіянами.

Читайте: Україна починає інформаційну кампанію на території рф задля повернення депортованих українських дітей 

Крім того, 17 березня 2023 року Палата попереднього провадження ІІ Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт двох осіб у зв’язку з ситуацією в Україні. Рішення прийнято стосовно президента росії володимира путіна та уповноваженої рф з прав дітей Марії Львової-Бєлової. 

Читайте: Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна

Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4