Німецький Бундестаг не підтримав пропозицію опозиційної фракції ХДС/ХСС про надання бойових танків Leopard 1 і Leopard 2 Україні. І це не перший випадок, коли члени представницького органу цієї країни виступають проти військової підтримки України попри неодноразові зусилля консерваторів схилити колег по своєму парламенту на бік України.
Про це KВ стало відомо з повідомлення державного інформагентства “Укрінформ”, яке посилається на дані свого кореспондента у Берліні, а також повідомлення самого Бундестагу.
Постачання танків “Леопард” в Україну досі викликає суперечки в Бундестазі, сказано на сайті німецької установи.
“Втім, як консерватори, так і 3 партії правлячої коаліції за продовження підтримки України зброєю. Проти цього як завжди виступають “Альтернатива для Німеччини” та Ліві”, – сказано в повідомленні “Укрінформу”.
Українське інформагентство, говорячи про перебіг “бурхливих” дебатів у німецькому Бундестазі, пише, що заступник голови депутатської групи ХДС/ХСС Давід Вадефуль закликав канцлера Олафа Шольца через загрозу масштабного весняного наступу росії в Україні “врешті-решт надати зелене світло для постачання основних бойових танків Leopard”.
Депутат нагадав, що Бундестаг ще навесні минулого року вирішив підтримати Україну важким озброєнням, тобто танками.
Вадефуль сказав, що на складах німецької оборонної промисловості є близько 200 більш старих, але хороших бойових танків Leopard 1, які можуть бути поставлені в Україну негайно, і зазначив, що з огляду на готовність Польщі, Іспанії та Фінляндії поставити танки Leopard 2, аргумент про те, що Німеччина не буде діяти самостійно, більше не є обґрунтованим, і назвав Німеччину “гальмівною колодкою” серед союзників по НАТО.
Депутатська група ХДС/ХСС наполягала, що основні бойові танки Leopard повинні бути поставлені Україні. Консерватори закликали федеральний уряд надати промисловості та третім країнам дозвіл на експорт Leopard 1 і Leopard 2 та підготовити постачання танків Leopard 2 зі складів Бундесверу.
Група ХДС/ХСС не менше 6 разів виносила питання про важкі озброєння на обговорення, востаннє у вересні минулого року, але кожного разу пропозиція відправлялася на доопрацювання.
Читайте: Новий пакет військової допомоги Україні обійдеться США у 2,5 млрд доларів – ЗМІ