Печерський райсуд арештував 5 обленерго, які контролюють Гінер, Бабаков та Воєводін

Печерський райсуд арештував 5 обленерго, які контролюють Гінер, Бабаков та Воєводін

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурора Офісу генпрокурора та наклав арешт на контрольні пакети акцій підприємств критичної енергетичної інфраструктури “Херсонобленерго”, “Кіровоградобленерго”, ”Житомиробленерго”, “Рівнеобленерго” та “Чернівціобленерго”, що входять у групу VS Energy, яку за даними слідства контролюють громадяни РФ Олександр Бабаков (на фото ліворуч), Євгеній Гінер (на фото по центру) та Михайло Воєводін (на фото праворуч).

Про це KВ стало відомо з матеріалу видання “Радіо Свобода”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідно до рішення суду, ухваленого 11 листопада 2022 року і копія якого є в розпорядженні редакції “Схем”, суд арештував загалом 99,9% акцій “Херсонобленерго”, 72,9% акцій “Кіровоградобленерго”, 95,5% акцій “Житомиробленерго”, 93,2% акцій “Рівнеобленерго” та 96,8% акцій “Чернівціобленерго”. 

“Слідчі Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора проводять досудове розслідування за кількома звинуваченнями, зокрема – привласнення майна та вчинення “злочинною організацією “Лужники”, яке представлене фінансово-промисловою групою VS Energy, умисних дій, з метою зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб”, – пише видання. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“В ході досудового розслідування встановлено, що на території України, починаючи з 2001 року, і до теперішнього часу здійснює систематичну протиправну діяльність злочинна організація, що організована та представлена громадянами російської федерації”, – заявляв у клопотанні прокурор Роман Тулін.

Зокрема, за даними слідства, її представляють три громадянина РФ: Олександр Бабаков – депутат Держдуми РФ, Євгеній Гінер – президент московського армійського футбольного клубу ЦСКА. Зазначається, що Гінер також є партнером російської держкорпорації “Ростех”, яка виробляє та експортує високотехнологічну промислову продукцію цивільного та військового призначення. Керує нею колишній офіцер ФСБ Сергій Чемезов, давній друг і соратник Путіна. Михайло Воєводін, згідно з даними слідства,так званий “злодій в законі” на прізвисько “Міша Лужнецький”.

Видання повідомляє, що Бабаков, відповідно до матеріалів слідства, “будучи політичним діячем від провладної в росії партії “Единая Россия”, користуючись впливом на вище політичне керівництво України в період 2001-2014 роках, забезпечував лобіювання інтересів злочинної групи з метою набуття активів учасниками протиправної групи”. 

“Гінер, в свою чергу, забезпечував необхідні заходи з фінансування протиправної діяльності групи”, вважають слідчі. “Воєводін організовував силовий супровід процесів заволодіння активами”, – йдеться в матеріалі слідства. 

За даними слідства, в період 2017-2022 років підконтрольні VS Energy обленерго “за фіктивними операціями перерахували понад 1,65 млрд грн на підприємства групи, після чого частина коштів була легалізована шляхом придбання рухомого та нерухомого майна”.

“Встановлено, що організатори протиправної діяльності, а також учасники групи компаній VS Energy та низка інших пов’язаних осіб, протягом тривалого часу вчиняли та продовжують вчиняти системні заплановані заходи, направлені на шкоду та підрив суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а також колабораційної діяльності – публічного заперечення здійснення збройної агресії російською федерацією проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічних закликів до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповани території України”, – йдеться у матеріалах суду.

Крім того, видання нагадує, що Бабаков, Гінер та Воєводін включені у список осіб, до яких застосовані персональні санкції, відповідно до рішень РНБОУ. Бабаков також перебуває під санкціями ЄС та США.

Бабаков, Гінер та Воєводін, за даними ЗМІ, контролюють в Україні велику бізнес-імперію – мережу готелів, банк, промислові підприємства та низку об’єктів критичної інфраструктури. 

Читайте: Антимонопольный комитет разрешил связанной с россиянами компании взять под контроль две столичные гостиницы 


Ці обленерго об’єднані під вивіскою компанії “ВС Енерджі Інтернейшнл Україна” (VS Energy). Фірма записана на громадян країн ЄС. Серед них, зокрема, громадянка Німеччини Марина Ярославська, яку називають цивільною дружиною Євгенія Гінера, та громадянин Латвії Валтс Вігантс, який був довіреною особою Олександра Бабакова.

Ці ж троє громадян РФ, наближених до Кремля, контролюють запорізьке підприємство “Дніпроспецсталь” – великий завод, який спеціалізується на виробництві спецсталі, та мережу готелів по всій країні – Premier Hotels & Resorts, серед яких п’ятизіркові “Прем’єр палац” у Києві та “Прем’єр готель” в Одесі.

Читайте: В столичном отеле Premier Palace откроется казино 


Нагадаємо, 6 листопада Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Укртатнафта”, АТ “Мотор Січ”, ПрАТ “АвтоКрАЗ” та ПрАТ “Запоріжтрансформатор”.

Читайте: У власність держави переходять деякі стратегічного важливі підприємства, зокрема “Укрнафта” та “Мотор Січ”, – ЗМІ

Фото: колаж KВ 

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4