Передача лісів громадам гарантуватиме їх збереження, – “За Майбутнє”

Передача лісів громадам гарантуватиме їх збереження, - “За Майбутнє”

Лісистість в Україні становить лише 16%, у той час, як у схожих за природніми умовами країнах – Польщі та Німеччині – вона становить понад 30%. Ситуація з вирубкою лісів в Україні давно набула загрозливих масштабів.

Про це KV стало відомо із повідомлення у Фейсбуці політичної партії “За Майбутнє” від 28 жовтня 2021 року.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Українська влада, незважаючи на усі розмови про інвентаризацію і мільярд дерев, схоже, не збирається вирішувати дуже складну ситуацію у лісовому господарстві. Зовсім навпаки, законодавці підготували законопроєкт, який законсервує ситуацію, збереже роль держави у знищенні лісів і порушить основні принципи децентралізації.

Ситуація з лісами на Київщині уже критична. Наша область знаходиться у трійці областей-антилідерів за знищеним лісом протягом останніх 20 років. За цей час у нас вирізали майже 100 тис. га лісів – це приблизно шоста частина лісів Київщини.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

При цьому вирубки продовжуються. Сьогодні, наприклад, з Іванківської громади практично щодня їздять “каравани” вантажівок зі свіжозрубаним лісом. Місцеві мешканці стверджують, що останнім часом процес набув небачених масштабів – тепер кожна вантажівка тягне за собою аж кілька причепів. І це при тому, що Іванківська громада і так найбільш постраждала від вирубок – чверть вирубаного лісу Київщини знаходилася тут”, – розповідають у “За Майбутнє”.

Як пояснюють в партії, ситуація в інших областях не краща. Лісистість в Україні становить лише 16%, у той час, як у схожих за природніми умовами країнах – Польщі та Німеччині – вона становить понад 30%. Ситуація з вирубкою лісів в Україні давно набула загрозливих масштабів.

“На цьому тлі Верховна Рада влітку прийняла у першому читанні законопроєкт №5650 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів”. Поруч із дійсно нагальними й необхідними для нашої країни лісоохоронними нормами тут також є досить неоднозначні положення, які практично згортають децентралізацію у цілій лісовій галузі”, – додали в “За Майбутнє”.

Згідно з повідомлннням, цим документом встановлюється обмеження у 100 га на володіння лісом для територіальних громад – законодавець, мабуть, вважає, що з більшими площами вони впоратися не зможуть. Усі інші ліси, які знаходитимуться біля громад понад заявлену квоту, будуть у віданні держави з усіма практичними наслідками. Неважливий навіть розмір громади. Робиться це начебто задля ефективного нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства.

“Однак справжні наміри держави чудово ілюструє ситуація якраз в Іванківській громаді, де під “пильним наглядом” Держлісагентства каравани лісу продовжують їздити, попри усі розмови про інвентаризацію, збереження і відновлення лісів. Це прямий наслідок недолугої державної політики у галузі. Судячи з 30–річного досвіду,  не залишається жодних сумнівів, що громади, які живуть у безпосередній близькості до лісу, будуть ставитися до цього багатства дбайливіше і більш відповідально. На відміну від держави, для якої будь-який ліс – лише статистика. До того ж корумпованої держави”, – також зазначили у партії.

Окрім цього в “За Майбутнє” стурбовані ще одним “неоднозначним” положенням цього документу. Воно полягає у тому, що він пропонує громадам погоджувати з державними органами надання землі, що уже їм належить, у користування власним же комунальним підприємствам. Мова йде про те, що цей нагляд за дотриманням природоохоронного законодавства в умовах сьогодення прогнозовано виллється у тотальний контроль державних органів над рішеннями громад і залежність громад від держави. Корупційні ризики цієї ситуації теж неважко спрогнозувати.

“Законопроєкт, що вносить зміни до лісового законодавства “щодо збереження лісів”, насправді створює ризики продовження нинішньої ситуації, коли вирубка досягла катастрофічних масштабів. Документ фактично згортає процес децентралізації у лісовій галузі та дуже сильно звужує повноваження громад у цій сфері. Тобто фактично йдеться про черговий наступ на місцеве самоврядування і децентралізацію”, – запевняють у повідомленні.

Нагадаємо, як писала KV, 15 липня 2021 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, який дає право уряду погоджувати зміну цільового призначення лісів, які перебувають у державній власності. Кабмін також може віддавати їх у постійне користування.

Читайте: В Киевской области официально появился первый природный лес

Фото: “За Майбутнє”

КиевVласть

Автор:
Ілля Мандрикін
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4