Перша громада в Києві перейшла з упц мп до ПЦУ- громада храму Покрови Пресвятої Богородиці на Бортничах (фото, відео)

Перша громада в Києві перейшла з упц мп до ПЦУ- громада храму Покрови Пресвятої Богородиці на Бортничах (фото, відео)

Перша християнська громада в Києві перейшла зі складу упц мп до Православної Церкви України (ПЦУ). Це громада храму Покрови Пресвятої Богородиці на Бортничах. Наразі віряни охороняють храм від проросійських провокаторів, фіксують збитки, яких завдали храму московські попи, та планують відновлення церкви.

Про це KВ стало відомо від представників громади храму Покрови Пресвятої Богородиці на Бортничах (Київ), сюжету “5 каналу”, а також заяви лідера “Братства” Дмитра Корчинського.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Храм Покрови Пресвятої Богородиці знаходиться в Бортничах за адресою вул. Левадна, 23. 

18 червня громада вірян на зборах вирішила, що переходить з-під влади московської церкви до ПЦУ. Попри супротив настоятеля храму, віряни пройшли всі юридичні етапи перереєстрації і вчора, 5 вересня, з усіма документами прийшли до церкви.

Нечислені громадяни, зомбовані пропагандою московського патріархату, намагалися чинити спротив, але недовго. Дмитро Корчинський зазначив, що представники “Братства” допомогли вірянам-українцям уникнути силового протистояння.

“Це, мабуть, вперше, коли представники поліції не заважали українським патріотам робити свою справу”, – сказав лідер “Братства”.

Ймовірно тому що всі дії віряни ПЦУ завбачливо узгодили з керівництвом району, зокрема – поліції та СБУ. Крім представників “Братства”, вірян підтримали ветерани ЗСУ та патріотично налаштовані громадяни.

“Адепти росії навіть привели з собою військового капелана, який активно їздить на передову та волонтерить – щоб той підтримав проросійських сепаратистів під виглядом “бог для усіх один”. Але серед вірян-українців випадково опинився безпосередній команди цього капелана. То ж капелан, якого московити намагались використати в своїх цілях, знітився і швидко зник”, – розповів KВ один з учасників історії.

Віряни ПЦУ дозволили московським попам і їхнім служкам забрати всі особисті речі, свічки тощо. “Навіть дві лавки з церкви забрали”, – додав ще один учасник події.

Всередині храму віряни побачили безлад і розгардіяш. Було знайдено ікони всеросійського імператора миколи другого та його дружини та купу проросійської та відверто пропагандистської літератури. Всі ці докази було вилучено слідчими СБУ та Нацполіції.

Таким чином, громада храму Покрова Пресвятої Богородиці на Бортничах стала першою громадою в Києві, яка вийшла з упц мп і увійшла до ПЦУ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Церква дуже занедбана всередині. Старовинних ікон немає. Коштовних ікон немає. Ті ікони, що є, більше схожі на картини. Ба більше, сьогодні (6 вересня, – KВ) приходили інспектори ДТЕК і хотіли відрізати церкву від енергопостачання, бо попереднє керівництво храму з березня не платило за електроенергію”, – розповів KВ один з активних учасників процесу.

Зараз храм перебуває під цілодобовою охороною фірми “Шериф”.

Перший храм Покрови Пресвятої Богородиці було збудовано на початку XVIII століття, але в 1930-ті роки більшовики зруйнували його. Храм було відновлено в дерев’яному вигляді після закінчення Другої світової війни, після чого його декілька разів перебудовували. У будинку на церковній садибі нібито облаштовано ще один храм – Серафима Саровського, проте зараз він схожий не на храм, а на кубло безхатченків, наркоманів і злочинців.

Нагадаємо, в історії цього храму вісім років тому був дуже скандальний, якщо не відверто сатанинський сюжет: в березні 2015 року місцевий священик Микола Наслудов викопав тіло своєї померлої дружини, оголосив їх святою та виставив в храмі для поклоніння. Декілька десятків вірян упц мп навіть поклонялись мертвій. Але коли тіло почало нестерпно смердіти, деякі віряни поскаржились в органи правопорядку, священика затримали, проте в 2017 році суд визнав його невинним.

Читайте: У Києві після втручання нардепів та СБУ з воріт Покровського монастиря УПЦ МП зняли зображення Миколи II

Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4