У столиці зранку суботи, 16 вересня, під стінами Київської міської державної адміністрації (КМДА) зібралися мітингувальники, з вимогами закласти в бюджет на наступний рік більше коштів на потреби військових. Згодом до будівлі адміністрації підтягнулися поліцейські, відбулося перше затримання.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні активістки Юлії Глушко та інформації депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової.
Мітингувальники зранку вишикувалися рядами під стінами адміністрації з українськими прапорами та плакатами. Вони вимагають направити кошти на потреби армії, а не на “найновішу бруківку й найкращі клумби”.
“Наша Україна, наші податки- на нашу Армію”, – озвучила лозунг мітингувальників активістка.
Також, як зазначила Юлія Глушко, “ покупки з Прозорро під’їхали”, – до КМДА прибули поліцейські.
Як підтвердила Ксенія Семенова, стіну КМДА залили червоною фарбою.
“Так буває, коли задача КМДА – освоювати кошти, а не робити людям комфортне місто”, – зазначила вона.
Семенова підтвердила, що під КМДА затримали мітингувальника.
“Якщо хтось знає хлопця, якого сьогодні затримали на акції біля КМДА, будь ласка, напишіть. Хочу переконатися, що він має нормальний юридичний захист”, – написала вона.
Нагадаємо, столична міськрада вп’яте за цей рік внесла зміни до бюджету Києва на 2023 рік, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку на 2021-2023 роки в частині фінансування на поточний рік. Переважна більшість коригувань стосуються “оборонних” видатків.
Читайте: Нові видатки на оборону: Київрада вчергове відкоригувала бюджет-2023 і Програму соцекономрозвитку
Водночас не стає менше питань з використання коштів громади міста на не зовсім зрозумілі витрати у час війни. Як інформувала KВ, зокрема КП “Інформатика” не на жарт наростило темпи освоєння бюджетних коштів на “розвиток комплексу управління та контролю мереж зовнішнього освітлення столиці”. Столичні платники податків такі “життєво необхідні” покупки в умовах війни вважають, м’яко кажучи, необгрунтованими та сповістили про це Держаудитслужбу.
Зауважимо, з початку повномасштабної війни також столичні райдержадміністрації та підпорядковані їм навчальні заклади замовили для укриттів різноманітного обладнання та приладдя майже на 50 млн гривень. Поруч з життєво необхідними речами у районних владних кабінетах примудряються робити дуже неоднозначні замовлення.
Читайте: І сміх, і гріх: ТОП-10 химерних закупівель для столичних укриттів
Фото: Facebook – сторінки Юлії Глушко та Ксенії Семенової