Підрядник робіт по відновленню костелу Святого Миколая у Києві отримав кошти без перевірки виконаних робіт

Підрядник робіт по відновленню костелу Святого Миколая у Києві отримав кошти без перевірки виконаних робіт

У вересні минув рік рік з дня пожежі в костелі Святого Миколая в Києві. Після подій 3 вересня 2021 року соціально відповідальний бізнес взяв на себе витрати, повʼязані з ремонтними роботами. Та на жаль, ніхто не відчуває себе зобов’язаним звітувати стосовно витрачання грошей. При цьому підрядна організація, яка здійснювала роботи у костелі, не виходить на зв’язок після одержання більшої частини коштів. 

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні представника компанії, яка взялася контролювати роботи, довіреної особи від бізнесу адвоката Масі Найєма. 


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Станом на 1 серпня Національний будинок органної та камерної музики України частково розрахувався за виконані роботи у костелі Св. Миколая. Однак розрахунки не погодили з робочою групою, як було домовлено”, – повідомив Найєм.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Він зауважив, що розрахунок з підрядником мав відбутися після прийому виконаних робіт та перевірки виконавчої документації. Протиаварійні роботи у костелі завершили 31 січня. До підрядника під час прийняття робіт виникло багато запитань, на які не було отримано відповідей.

“18 березня у спільному робочі чаті, директорка Будинку музики повідомила, що частково розрахується з підрядником. Оскільки таке доручення дав міністр культури Олександр Ткаченко”, – написав Найєм.

За його словами, попри незгоду контролюючої компанії, Національний будинок органної та камерної музики України сплатив підряднику понад 7 млн гривень.

“Зараз стало відомо, що в самій будівлі є проблеми з теплопостачанням. Система опалення не запущена, будівля не готова до експлуатації в опалювальний сезон. Проте підрядник після одержання більшої частини коштів усувати недоліки не збирається, на зв’язок не виходить”, – повідомив адвокат.

Він також зауважив, що всі протиаварійні роботи в костелі були виконані за гроші благодійників. Але наразі ніхто не відчуває себе зобов’язаним звітувати перед ними. 

“Сподіваюся, що поспішні дії Національного будинку органної та камерної музики України, щодо розрахунків з підрядником не будуть мати негативне значення для збереження пам’ятки”, – резюмував Масі Найєм.


Нагадаємо, костел Святого Миколая на вул. Велика Васильківська, 75 було пошкоджено внаслідок пожежі, що виникла у ніч на 3 вересня 2021 року. В результаті було сильно пошкоджено внутрішнє оздоблення, старовинну люстру та знищено унікальний орган. 


Читайте: У ніч на 4 вересня у Києві горів костел святого Миколая


Як інформувала KВ, 31 січня повідомили про завершення протиаварійних робіт у столичному костелі Святого Миколая. Усі роботи було виконано за гроші благодійників. Вартість всіх робіт та послуг становила 21,5 млн гривень.


Читайте: Протиаварійні роботи у столичному костелі Святого Миколая завершено


Згодом повідомлялося, що 1 червня 2022 року столичний костел Святого Миколая буде передано у постійне користування римо-католицькій громаді. Невдовзі Мінкульт уточнив плани передачі костелу. 


Читайте: Костел Святого Миколая у Києві планують передати римо-католицькій громаді до кінця 2023 року – ЗМІ


Фото: Facebook-сторінка костелу святого Миколая 


КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4