Пішов із життя український кінорежисер Олександр Муратов

Пішов із життя український кінорежисер Олександр Муратов

Вчора, 14 квітня, на 89-му році життя помер відомий український кінорежисер, кіносценарист, поет, літератор, публіцист, член правління Національної спілки кінематографістів України Олександр Муратов.

Про це, як стало відомо КВ, повідомляють Національна спілка кінематографістів України та Довженко-Центр.

“У 2024-2025 роках в Будинку кіно Національна спілка кінематографістів України організувала ретроспективу фільмів режисера Муратова на честь його 90-річчя, яке ми всі планували відсвяткувати 21 квітня. Не судилося…. Він залишив після себе свої ігрові та документальні фільми, кіносценарії, літературну спадщину і добрі спогади колег та друзів… Достойно, плідно прожите життя…”, – повідомляє спілка.

Повідомляється, що прощання з Олександром Ігоровичем відбудеться у четвер 17 квітня об 11:00 у центральній ритуальній залі Байкового кладовища. 

Довідка: Олександр Муратов — відомий кінорежисер, сценарист і письменник, член правління Національної спілки кінематографістів України.

Народився в родині харківського поета і драматурга Ігоря Муратова 21 квітня 1935 року. Працював на Одеській кіностудії, а також на Київської кіностудії імені О. Довженка. На початку режисерської кар’єри Муратов зняв декілька фільмів у співавторстві з іншими режисерами — “Наш чесний хліб” (1964) разом з дружиною Кірою Муратовою та “Маленький шкільний оркестр” (1968) з Миколою Рашеєвим. А з 1991 по 1996 роки зняв трилогію за творами Миколи Хвильового: “Танго смерті” (за твором “Повість про санаторійну зону”), “Геть сором!” (за повістю “Сентиментальна історія”) і “Вальдшнепи” за однойменним романом. За цю кінотрилогію він одержав премію Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка “За визначний внесок у національне та державне відродження України”. “Довженко-Центр” у власному повідомленні зазначає, що ще у 2024 році режисер подбав про збереження своєї колекції, передавши інституції до кіноархіву, музею кіно та фільмофонду фотографії, диски з фільмами, асамбляжі, афіші, сценарії, книги, листи, монтажні аркуші. Окремі речі передав ще у 2000 та 2003 роках. Також 26 травня “Довженко-Центр”, в межах відкриття Міжнародного фестивалю оповідань Intermezzo у Вінниці, представить фільм “Татарський триптих” Муратова. Щобільше, фільм вперше будуть демонструвати мовою оригіналу – кримськотатарською.

Муратов був заслуженим діячем мистецтв України та кавалером ордена За заслуги III ступеня.

Читайте: У притулку для бездомних тварин «Сіріус» попрощаються з захисником і другом тварин Віктором Нагайцевим

Фото: Олександра Муратова

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Центр захисту тварин у Києві дорожчає: до проєкту додають укриття та змінюють матеріали
Центр захисту тварин у Києві дорожчає: до проєкту додають укриття та змінюють матеріали
12:00 КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» замовило коригування проєкту будівництва центру захисту тварин на вулиці Автопарковій, історія зведення якого тягнеться тринадцятий рік. У…
СБУ проти “паркувальної мафії”: вручено підозри вже чотирьом екскерівникам “Київтранспарксервісу”
СБУ проти “паркувальної мафії”: вручено підозри вже чотирьом екскерівникам “Київтранспарксервісу”
09:00 СБУ продовжує розслідувати ймовірні злочини з боку посадовців КП “Київтранспарксервіс”. Нещодавно підозри в рамках відповідної кримінальної справи отримали відразу четверо екскерівників даного підприємства.…
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
07:00 Протягом березня поточного року столиця зробила замовлень сумарно на 4,54 млрд гривень. Після нетривалої зимової паузи місто знову почало активно  ремонтувати та реконструювати.…
Banner
QlU7mDx4