Питання МАФів у столиці відтепер будуть вирішувати Пантелеєв та Мондрієвський

Питання МАФів у столиці відтепер будуть вирішувати Пантелеєв та Мондрієвський

Київський міський голова розпорядився створити Комісію з питань розміщення у столиці тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення. Повноваження новоствореної Комісії широкі, хоча вона формально вважатиметься дорадчим органом. До її складу увійшли чиновники КМДА та депутати з близькими до них представниками громадськості. Очолили новий орган – співголови, заступники Кличка по КМДА Петро Пантелеєв (на колажі ліворуч) та Валентин Мондриївський (на колажі праворуч). Обидва не користуються пошаною серед малого столичного підприємництва.

Про це KВ дізналася з розпорядження №1072 “Про утворення комісії з питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства”, підписаного Віталієм Кличком 31 жовтня 2023 року й оприлюдненого на Офіційному порталі Києва 7 листопада.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно Положення про згадану Комісію, вона є консультативно-дорадчим органом. Її основне завдання – слідкувати за тим, чи вчасно торговці чи інші власники тимчасових споруд сплачують до столичного бюджету пайові внески (відповідно до дозволів на встановлення МАФів), а також за тим – чи дотримано особливості розміщення цих тимчасових споруд, визначені Київрадою (у тому числі, стосовно розміщення веранд кафе та ресторанів, як стаціонарних так і сезонних). 

Окрім права рекомендацій, комісії надається також право координувати дії структурних підрозділів КМДА, визначати можливість розміщення сезонних майданчиків торгівлі на території міста (як і рекомендувати самі ці місця), анулювати паспорти прив’язки тих майданчиків “у випадку створення загрози здоров’ю або життю людей” тощо.

В Положенні про комісію сказано, що “по кожному окремому питанню перенесення прийняття комісією рішення з метою його доопрацювання можливо лише один раз”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Комісія утворюється з представників структурних підрозділів КМДА. До неї також можуть входити депутати Київради та представники інших органів державної влади, підприємств, установ і організацій, радники Київського міського голови, представники громадськості. 

Робочим органом Комісії визначено Департамент територіального контролю міста Києва КМДА, який здійснює організаційне, матеріально-технічне забезпечення її діяльності (цей Департамент очолює Михайло Буділов).

Комісію очолили двоє чиновників, що будуть співголовувати в ній: заступник голови КМДА Петро Пантелеєв та його колега в КМДА з аналогічною посадою Валентин Мондриївський. Заступники голів – вже згаданий Буділов та директор столичного Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Володимир Костіков. Секретар – головспеціаліст відділу аналізу благоустрою управління контролю за благоустроєм Департаменту терконтролю Олександр Байбаков. До складу комісії увійшли ще дванадцятеро людей.

Питання МАФів у столиці відтепер будуть вирішувати Пантелеєв та Мондрієвський

Питання МАФів у столиці відтепер будуть вирішувати Пантелеєв та Мондрієвський

Питання МАФів у столиці відтепер будуть вирішувати Пантелеєв та Мондрієвський

Як інформувала KВ, після того як торік Київрада дозволила чиновникам на їх розсуд питань безпеки у воєнний час демонтувати у столиці малі торгові точки, підприємці неодноразово висловлювали незгоду з волюнтаризмом чиновників КМДА.

Наприклад, у серпня 2022 року працівники КП “Київблагоустрій” намагались демонтувати тимчасові споруди біля станції метро “Дружби народів”. Комунальники тоді казали, що мають виконати доручення столичної влади стосовно знесення споруд, які знаходяться біля входів/виходів до “підземки” і які начебто заважають мешканцям Києва проходити до укриттів під час сигналів повітряної тривоги. За словами ж представників малого та середнього бізнесу, вони не погоджуються з таким станом справ та шукають (поки безрезультатно) захисту в президента України Володимира Зеленського.

У квітні 2023 року у Київраді провалили (не в перший раз) голосування за мораторій на демонтаж кіосків: міськрада не погодила продовження строку дії основних дозвільних документів у сфері розміщення тимчасових споруд та заборону на розірвання односторонньому порядку договорів на сплату власниками таких споруд пайової участі. Категорично проти прийняття такого рішення тоді виступив одіозний депутат Дмитро Білоцерковець (фракція “УДАР”): стверджував, що тоді до станцій метро повернуться всі кіоски, які були демонтовані (нібито) заради безпеки киян.

Протистояння малого бізнесу й чиновників, які, як-от Петро Пантелеєв пропонують торговцям замість бойких місць піти зі своїм товаром на околиці чи в непривабливі комунальні площі, триває.

Читайте: Мітинги та надія на Президента: столичні підприємці продовжують “антидемонтажну революцію”

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4