Київська область бере активну участь у загальнонаціональному проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Цей проєкт створений для об’єднання громад-партнерів з громадами-форпостами з областей, що знаходяться на лінії бойового зіткнення або поблизу кордону. Нині вже 26 територіальних громад Київської області беруть участь в реалізації проєкту.
Про це, як стало відомо КВ, йдеться у повідомленні Київської обласної державної адміністрації.
Повідомляється, що підписано меморандуми про співробітництво територіальних громад у формі партнерства з 29 громадами-форпостами із Чернігівської, Харківської, Херсонської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Сумської, Донецької областей.
«В першій хвилі проєкту розпочали співпрацю 7 територіальних громад області (Білоцерківська, Бориспільська, Борщагівська, Вишгородська, Пристолична, Фастівська, Яготинська), в другій хвилі додалось ще 19 громад. Боярська, Гатненська та Білогородська громади мають по 2 громади – форпости», — йдеться у повідомленні.
Громади Київщини в межах партнерства допомагають громадам-форпостам у відновленні інфраструктури, забезпеченні їхньої життєдіяльності, обмінюються делегаціями та досвідом, надають різноманітну гуманітарну допомогу тощо.
Важливе місце в спільній діяльності займає підтримка дітей з громад-форпостів. Йдеться, зокрема, про проведення змагань всеукраїнських шкільних ліг, відпочинок та оздоровлення дітей.
Дружні візити розпочались одразу після початку проєкту в січні. А в березні всі громади першої хвилі проєкту приймали групи дітей в громадах. Кожна громада – партнер області старалась, щоб ці візити були цікавими та захоплюючими. Спільні змагання, екскурсії, спілкування – це далеко не повний перелік всього, що відбувалось в рамках обміну.
Громади-партнери передають субвенції для ремонту та оздоровлення — як це зробили Борщагівська, Бориспільська та Пристолична територіальні громади. Бучанська громада передала Слов’янській громаді-форпосту необхідну гуманітарну допомогу та планує долучити до співпраці і побратимів з інших країн.
Діти Комишуватської громади отримали можливість відпочинку завдяки допомозі Борщагівської громади. Яготинська громада вже двічі приймала у себе школярів з Новгород- Сіверська, що на Чернігівщині. Цікава програма перебування залишила у них незабутні враження. Цікавими та насиченими були програми перебування школярів з Павлограда у Білій Церкві та дітей Чугуївської громади у Фастові.
А команди спортсменів Вишгородської та Чорноморської територіальних громад запекло виборювали перемогу в змаганнях з гандболу.
Відповідно до меморандуму передбачена допомога Чорноморській громаді у поточних аварійно-відновлювальних роботах.
Триває робота над масштабуванням проєкту й на інші громади Київської області.
Нагадаємо, ініціатива «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» покликана об’єднувати регіони України та сприяти зміцненню зв’язків між тиловими громадами та громадами-форпостами. Проєкт демонструє солідарність, єдність та згуртованість українців у підтримці тих, хто живе на передовій викликів. Участь молоді в таких заходах допомагає створювати міцні міжрегіональні зв’язки, формувати стійкість громад та наближати спільну перемогу.
Фото: КОДА
КиївВлада