У Департаменті економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації (КМДА) співробітники Національної поліції України проводять невідкладні слідчі дії – вилучення оригіналів документів, пов’язаних з проведенням інвестиційного конкурсу з облаштування атракціону «Канатна переправа через річку Дніпро від Арки дружби народів до Труханового острова».
Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби КМДА.
Як розповіли у КМДА, Департаменту економіки та інвестицій КМДА, організатору конкурсу із залучення інвестора до реалізації проєкту, було доручено укласти договір з переможцем інвестиційного конкурсу та замовником реалізації проєкту.
За умовами укладеного інвестиційного договору переможець конкурсу – інвестор – був зобов’язаний забезпечити розробку проєктної або іншої передбаченої законодавством документації, а також отримати у встановленому порядку передбачені законодавством України документи, необхідні для облаштування та експлуатації атракціону канатної переправи.
Зазначається, що департамент сприяє слідчим діям у розслідуванні загибелі людини на атракціоні-канатній переправі та надає затребувані документи в межах процесуальних норм.
Раніше в КМДА назвали маніпуляціями публічні заяви Київської міської прокуратури про нібито відповідальність міської влади за трагічний випадок на атракціоні.
Як стверджують в КМДА, Київська міська прокуратура у 2021 році через суд не намагалася скасувати роботу самого атракціону, а лише оскаржувала результати інвестиційного конкурсу стосовно компанії-переможця та відповідне розпорядження КМДА від 11.01.2021 року.
“Сам атракціон на той момент ще не існував як такий. Рішенням Господарського суду м. Києва від 02.12.2021, залишеним в силі постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2022 та Верховного суду від 14.09.2022, у задоволенні позову органів прокуратури було відмовлено. Рішення суду в цій справі врахувало наявність з боку учасника конкурсу необхідних дозвільних документів, що стосуються його діяльності”, -йдеться у заяві КМДА.
Також в столичній держадміністрації вважають некоректною заяву органів прокуратури щодо проектної документації: її нібито мав розробити переможець конкурсу, і на її основі отримати відповідні дозвільні документи в профільних державних органах та відомствах, як це встановлено чинним законодавством. В КМДА вважають, що саме в частині дотримання цих вимог і правил має ретельно розібратися слідство.
Раніше КВ повідомляла, що прокуратурою розпочато розслідування за фактом загибелі людини на атракціоні.
В офіційній заяві Київської міської прокуратури зазначалось, що органи прокуратури нібито ще в 2021 році намагалася зупинити роботу цього атракціону.
У прокуратурі нагадали, що тоді суди та відповідачі в особі столичних посадовців не погодились з позицією прокуратури про те, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки.
Нагадаємо, в неділю, 21 липня обірвався трос канатної дороги через Дніпро. Рятувальникам тільки сьогодні зранку вдалось знайти тіло хлопця, який впав з атракціону через обрив канату.
Фото: Поліція Києва
КиївВлада