Поліція Києва переслідує громадських активістів за знесення бюсту пушкіна біля Національного транспортного університету

Поліція Києва переслідує громадських активістів за знесення бюсту пушкіна біля Національного транспортного університету

Правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження через демонтаж активістами бюста Олександру Пушкіна в центрі Києва. Активіст Андрій Савчук зазначає, що кримінальне провадження відкрито через заяву до поліції, яка була подана ректором Національного транспортного університету (НТУ) Миколою Дмитриченком. 


Про це KВ стало відомо з допису в Facebook активіста Андрія Савчука. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомив Андрій Савчук, через знесений памятник Пушкіна та заяву одіозного ректора НТУ поліція Києва почала переслідувати громадських активістів

“Вранці 14 жовтня, на Покрову, через демонтаж бюста Пушкіна та заяву одіозного ректора НТУ до мене додому приходили оперуповноважені Печерського управління поліції ГУНП у м. Києві. А вчора (17 жовтня) я у супроводі адвоката вже був на допиті у слідчого”, – написав Савчук. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Через демонтаж бюста Пушкіна, який є відомим символом “русского міра”, поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 ст. 296 Кримінального кодексу України, тобто “Хуліганство”. 

“Нагадую, що згідно з нормами кодексу, хуліганство – це “грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.”, – зазначає Савчук. 

За словами Савчука, кримінальне провадження відкрито через заяву до поліції, яка була подана ректором Національного транспортного університету Дмитриченком Миколою Федоровичем. Тобто, столичний університет відкрито став на захист російської ідентичності та Алєксандра Пушкіна.

Микола Дмитриченко відомий репресіями проти студентів та співробітників за часів режиму Віктора Януковича. У 2010-2013 році за його вказівкою старости груп організовували студентів на “проплачені мітинги” на підтримку Партії регіонів та міністра освіти Дмитра Табачника – для створення картинки протидії громадській “АнтиТабачній кампанії”. 24 серпня 2013 року Віктор Янукович взагалі нагородив Миколу Дмитриченка орденом “За заслуги” І ступеня (Указ Президента України №448/2013). А під час подій Революції Гідності 2013-2014 році за вказівкою одіозного ректора здійснювався моніторинг соціальних мереж студентів та працівників для подальшого відрахування прихильників Євромайдану.

“Тобто замість того, щоб самостійно ініціювати демонтаж пам’ятника Алєксандру Пушкіну на дев’ятому році війни з російськими окупантами, Микола Дмитриченко вирішив захищати “русскій мір”. Хоча у столиці є гарні приклади як мінімум двох університетів – КНУ імені Тараса Шевченка та НМУ імені О.О. Богомольця, які самостійно прибрали меморіальні дошки українофобу Міхаїлу Булгакову зі своїх фасадів”, – додає Савчук. 

Читайте: З фасаду КНУ ім. Шевченка зняли меморіальну дошку російському письменнику Булгакову


Крім того, Савчук висловлює свою думку чому пам’ятникам Олександру Пушкіну не місце в Україні. 

За його словами: 

  • “Пушкін є символом російського імперіалізму, уособленням “вєлікого могучєго русского язика”, маркером “русского міра” та ідентичності; 

  • у своїх творах Пушкін відверто пропагував ненависть до українців та поляків, презирливо ставився до гетьмана Івана Мазепи, підтримував геноцид народів Кавказу;

  • Пушкін заперечував державність України – називав Україну “малоросією” і дорікав за прагнення незалежності.

Нагадаємо, 12 жовтня ц.р. у центрі Києва демонтували пам’ятник символу “русского мира” поету Олександру Пушкіну. Погруддя було розміщене біля входу до приміщення Національного транспортного університету.

Читайте: У середмісті Києва демонтували пам’ятник Пушкіну (фото)

Фото: відкриті джерела 

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Порушення на 348 млн гривень: аудитори КМДА відзвітували про перевірки у 2024 році
Порушення на 348 млн гривень: аудитори КМДА відзвітували про перевірки у 2024 році
09:00 У 2024 році “муніципальні” аудитори здійснили 81 перевірку фінансово-господарської діяльності столичних КП, структурних підрозділів КМДА і РДА і зафіксували при цьому факти порушень…
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Banner
QlU7mDx4