Понад 50 журналістів застрягли в блокаді Маріуполя, – НСЖУ

Понад 50 журналістів застрягли в блокаді Маріуполя, - НСЖУ

За даними Національної спілки журналістів України (НСЖУ), на сьогодні щонайменше 50 працівників ЗМІ все ще перебувають у заручниках в Маріупольській блокаді. Інформація про евакуації в місті не розповсюджується належним чином через відсутність електрики та зв’язку.

Про це KV стало відомо з повідомлення Голови НСЖУ.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Голова НСЖУ Сергій Томлієнко повідомляє про щонайменше 50 працівників ЗМІ, які досі перебувають у заручниках Маріупольської блокади. Також за оцінками НСЖУ, за останні кілька тижнів близько 50 працівників ЗМІ вже зуміли врятуватись й залишити місто.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Повідомляється також про підтримку Європейської федерації журналістів (EFJ) своїх філій в Україні – Національної спілки журналістів України та Незалежної медіапрофспілки України (ІМТУУ). ЄФЖ закликає міжнародне співтовариство тиснути на Росію з метою припинення блокади Маріуполя в Україні.

Хочу загальна ситуація залишається тривожною, ЄФЖ вітає успішну евакуацію двох журналістів з Маріуполя: “Наші полеги Ірина Горбасьова та Сергій Ваганов прибули до Запоріжжя, підконтрольну Україні територію. Вони виїхали з Маріуполя в понеділок вдень і ночували в Бердянську”,– прокоментувала перша секретар НСЖУ Ліна Кущ.

“Ми втекли з пекла”,– розповіли колеги. Російські окупанти знищили місто. Спочатку вони скидають бомби, потім залучають ВПС. У понеділок з 4:00 до 13:00 Ірина Горбасьова на Сергій Ваганов нарахували 21 повітряну атаку. Кожен російський літак скинув по чотири бомби на Маріуполь,– йдеться в повідомленні. 

Наразі НСЖУ намагається зв’язатися з іншими колегами та їхніми родичами. Через відсутність електрики, зв’язку та інтернету мирні жителі повністю ізольовані. Вони не завжди знають про коридори гуманітарної евакуації. Інформація про евакуацію передається з уст в уста. 

“На даний момент ми працюємо цілодобово, без вихідних, щоб евакуювати журналістів із зон бойових дій. Нам доводиться відповідати на велику кількість термінових запитів”,–зазначає Сергій Томлієнко.

Нагадаємо, що за час війни від агресії російських окупантів постраждало щонайменше 35 українських та іноземних журналістів. Таким чином московити намагаються не допустити вісвітлення своїх військових злочинів.

Читайте: Росія вбиває журналістів, щоби приховати свої військові злочини,- Денісова

Нагадаємо, що сьогодні, 16 березня в Києві триває комендантська година, яка закінчиться завтра, 17 березня, о 07:00. Пересування Києвом під час комендантської години без спецперепусток заборонено.

Читайте: Комендантська година в Києві встановлена з 20.00 15 березня по 7.00 17 березня

Фото: Facebook Сергій Тамлієнко

Автор:
Євген Краснокутський
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4