Попит на первинну нерухомість у Києві становить близько 20% від довоєнного часу

Попит на первинну нерухомість у Києві становить близько 20% від довоєнного часу

На сьогодні у столиці ринок нерухомості працює тільки у вторинному сегменті, або на продаж вже зданого в експлуатацію житла, в якому можна робити ремонт і заселятися. Має місце ситуація, коли забудовники не можуть будувати, доки інвестори не хочуть платити, а інвестори не хочуть платити, доки забудовники не просто почнуть будувати, а збудують і здадуть в експлуатацію свої об’єкти.

Про це, як стало відом KВ, Ігор Кушнір (на фото) розповів в інтерв’ю виданню  Оbozrevatel після свого звільнення з посади голови правління – президента ПрАТ “ХК “Київміськбуд”

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“На сьогодні в Києві ринок працює тільки у вторинному сегменті, або на продажу вже зданого в експлуатацію житла, в якому можна робити ремонт і заселятися. Якщо говорити про первинний сегмент, то його обсяги становлять десь 20% від обсягів довоєнного часу. Люди не розуміють “завтрашнього дня” – сьогодні ніхто не застрахований від можливих руйнувань, і через брак коштів – істотне зростання курсу валют і досить висока інфляція значно зменшили купівельну спроможність населення. А вартість будівництва, як я вже казав, навпаки зросла. Тут також повертаємося до питання відсутності програм стимулювання купівлі житла”,- розповів він.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами Кушніра,  в результаті виникає порочне коло – забудовники не можуть будувати, доки інвестори не хочуть платити, а інвестори не хочуть платити, доки забудовники не просто почнуть будувати, а збудують і здадуть в експлуатацію свої об’єкти.

Читайте: На початок 2022 року частка “Київміськбуда” на ринку первинної нерухомості столиці становила близько 30%

“Для того, щоб будувати та здавати в експлуатацію житло, компанія має його продавати. Особливо якщо йдеться про великі обсяги доступного житла з невисокою маржинальністю. Зниження попиту та падіння продажів можна компенсувати залученням коштів на завершення будівництва із зовнішніх джерел. Але, по-перше, лише на короткий проміжок часу. І по-друге, якщо ці джерела є. У нашому випадку всі наші звернення щодо фінансування будівництва, хоча б тільки переданих нам об’єктів УБ закінчувалися нічим. І на рівні уряду, і на рівні нашого основного акціонера – територіальної громади міста Києва та її представництва – Київміськради”,- наголосив Ігор Кушнір.

Читайте: Ігор Кушнір пішов з посади президента “Київміськбуду” аби уникнути маніпуляцій та пересудів

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Дика закупівля: Вишневе віддасть 315 млн гривень за користування когенераційною установкою
Дика закупівля: Вишневе віддасть 315 млн гривень за користування когенераційною установкою
09:00 В останні дні серпня профільне комунальне підприємство міста Вишневе на Київщині оформило оренду за 315 млн гривень однієї когенераційної установки для виробництва тепла…
Гроші для чиновників: у КМДА відзвітувалися про виконання бюджету міста у першому півріччі 2024 року
Гроші для чиновників: у КМДА відзвітувалися про виконання бюджету міста у першому півріччі 2024 року
09:00 Столична влада відзвітувалася про виконання у першій половині поточного року бюджету міста-2024 та Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР). Ситуація така, що дохідна…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Banner
QlU7mDx4