У Києві будівельники продовжують зводити надбудову історичної пам’ятки – Будинку Замкова. Роботи виконуються попри відкрите кримінальне провадження. Ані столична влада, ані Міністерство культури та навіть Нацполіція не можуть завадити знищенню пам’ятки.
Про це KВ стало відомо з повідомлення заступника директора департаменту охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації (КМДА) Дмитра Перова в Facebook.
Як повідомив Дмитро Перов, вже третій тиждень поспіль продовжується самовільна надбудова історичної памʼятки – Будинку Замкова на вул. Франка, 26.
За його словами, ані Департамент територіального контролю міста Києва, ані Міністерство культури та інформаційної політики України не мають повноважень щоб зупинити знищення пам’ятки. Національна поліція також не заважає будівельникам.
Дмитро Перов зазначив, що роботи виконуються попри те, що за фактом самовільної забудови відкрите кримінальне провадження.
Він також оприлюднив відповідь Київської міської прокуратури на звернення депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової щодо можливої самовільної забудови історичної пам’ятки. Згідно документу, прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом самовільної забудови.
Дмитро Перов звернувся до небайдужих киян із закликом допомогти поліції діяти.
“Давайте разом допоможемо поліції зупинити будівельників і подамо максимум заяв про злочин”, – написав Дмитро Перов у повідомленні.
Раніше KВ писала, що столичні активісти намагаються завадити будівництву комерційного об’єкту на місці будинку Замкова – будівлі 1899 року на вул. Івана Франка, 26, літ. Б. Але шансів у активістів майже немає і це, можна сказати, типова столична історія.
Не дуже зрозуміло, як із зазначеного об’єкта було знято пам’яткоохоронний статус, але відомо, що це повністю розв’язує руки новим власникам історичної будівлі – компанії із орбіти одіозного ексчиновника та бізнесмена Сергія Коровченка, якого називають цивільним чоловіком відомої київської забудовниці Владислави Молчанової. Наразі Київрада збирається надати цій компанії в оренду землю під об’єктом. Самим об’єктом декілька років тому ще володіла громада Києва. Але Департамент комунальної власності КМДА на сумнівних підставах спершу віддав будівлю без конкурсу в оренду, потім скасував по ньому орендну плату, а потім і продав орендарю, ймовірно, за заниженою ціною. Слідство в рамках відповідного кримінального провадження вже завершилось, але чи отримають колись директор та перший заступник директора зазначеного департаменту КМДА обвинувальні вироки суду – велике питання.
Фото: Дмитро Перов у Facebook