“Повернення храму св. Миколая громаді – це справжня декомунізація. Коли чекати – влада мовчить”, – представники парафії

“Повернення храму св. Миколая громаді - це справжня декомунізація. Коли чекати - влада мовчить”, - представники парафії

13 липня у Києві відбувся брифінг міністра культури і соціальної політики Олександра Ткаченка, присвячений проєкту “Тризуб Батьківщини”, метою якого є декомунізація монумента Батьківщини-Матері: заміна герба радянського союзу на герб України. Захід також відвідали представники парафії святого Миколая, які хотіли поспілкуватися і вчергове нагадати міністрові про його невиконану обіцянку – повернути костел громаді до 1 червня 2022 р.

Про це KВ повідомили в католицькій громаді.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що свого часу храм був відібраний радянською владою у вірян-католиків, які його побудували. Тому повернення костелу католицькій громаді виглядало б реальним виконання декомунізаційного курсу держави. Адже процес переосмислення спадщини комуністичного минулого наразі в самому розпалі і цього вимагає суспільство.

“Проте мирній акції вірян почали чинити опір. Побачивши у руках парафіян плакати, один із організаторів заходу та охорона попросили не розгортати їх і не звертатися до міністра публічно. Натомість їм запропонували почекати на відстані і приватно поспілкуватися з міністром після завершення брифінгу.Після завершення офіційної частини одна з парафіянок храму святого Миколая розгорнула плакат із закликом дотриматися слова і повернути храм та підійшла з ним ближче до міністра. Їй намагалися перешкоджати, прикриваючи плакат парасолькою”, – йдеться у повідомленні.

Нет описания.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Повідомляється, що врешті-решт, представникам парафії вдалося наблизитися до міністра Ткаченка і запитати його: чи є якісь новини стосовно процесу передачі храму вірним? Коли саме його повернуть? Коли буде проведено справжню, а не косметичну декомунізацію? 

Нет описания.

“Втім, міністр навіть не зупинився, щоб поспілкуватися і не дав жодної відповіді на поставлені питання. Нагадаємо, що чиновники досі не виконали умов підписаного з парафією Меморандуму, яким зобов’язалися повернути храм парафії до 1 червня 2022 року. Невдовзі після того, як ця дата минула, у відповідь на журналістський запит Міністерство назвало нову дату — цього разу було повідомлено, що храм мають повернути католицькій громаді до кінця 2023 року. Під час останньої зустрічі з громадськістю, що відбулася у червні, міністр Ткаченко у відповідь на пряме запитання не назвав жодної конкретної дати повернення храму, хоча й назвав себе особисто “прихильником” такого кроку”, – йдеться в повідомленні громади.

Читайте: Костел святого Николая будет передан в постоянное пользование римско-католической общине

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4