Розслідуванням встановлено, що двоє мешканців міста Біла Церква, залучившись допомогою посадових осіб землевпорядної організації, використовуючи підроблені документи, зокрема рішення сесій міської ради та технічну документацію, незаконно оформлювали право приватної власності на земельні ділянки у м. Біла Церква. Мова йде про 3 земельні ділянки загальною площею 0,7 га. Збитки оцінюються у понад 2,5 млн грн.
Про це KВ дізналася з повідомлення Київської обласної прокуратури.
Повідомляється, що прокурори Білоцерківської окружної прокуратури вже скерували до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи – двох посадовців землевпорядної організації, приватного архітектора та ще двох громадян за фактами шахрайства в особливо великих розмірах з використанням підроблених офіційних документів (ч. 3 ст. 28 чч.2, 3 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК України).
Зазначається, що через дії вказаних осіб з державної та комунальної власності незаконно вибули 3 земельні ділянки загальною площею 0,7 га. Збитки оцінюються у понад 2,5 млн грн.
По даним слідства, двоє з обвинувачених отримали 18 тис доларів США від громадян за незаконне переоформлення земель у їх приватну власність. Також вони намагалися оформити право приватної власності на ще дві земельні ділянки комунальної форми власності в м. Біла Церква.
Окружною прокуратурою до обвинувачених заявлено в інтересах держави цивільні позови на відшкодування 2,5 млн грн збитків. Обвинуваченим загрожує до 12 років позбавлення волі.
Нагадаємо, 20 липня 2022 року має відбутися засідання Великої Палати Верховного Суду України у справі №910/5201/19. В рамках даного провадження столична прокуратура намагається довести, що столична влада незаконно проігнорувала необхідність проведення земельного аукціону та наділила орендаря значно більшою ділянкою, ніж йому було необхідно для обслуговування розміщеної на цій локації споруди площею лише 12,9 кв.м.
На думку окремих депутатів Київради, своїм вердиктом судді можуть сформувати прецедент. Якщо служителі Феміди дослухаються до аргументів правоохоронців, міська влада Києва може позбутися одного з механізмів дерибану комунальної землі, який експерти називають “туалетною схемою” та функціонування якого позбавляє столичний бюджет надходжень коштів.
Читайте: “Туалетна схема”: Верховний Суд може позбавити Київраду одного із механізмів дерибану землі
Фото: pravda.com.ua