Неоголошений заздалегідь візит Фуміо Кішіда відбувся на тлі повідомлень про відвідини китайського лідера Сі Цзіньпіна до Москви, яка до цих пір вважає низку островів своїми, а не японськими.
Про це KВ стало відомо з офіційних та неофіційних повідомлень.
“Під час цього візиту в Україну прем’єр-міністр віддасть належне президентові Зеленському за мужність і наполегливість українського народу, який стоїть на захисті своєї Батьківщини”, – сказано в повідомленні, де також зазначається, що Японія, що головує в колі сімох найвпливовіших країн світу, рішуче відкидає російську агресію та “односторонні зміни статус-кво силовим шляхом”.
Очільник японського уряду також відвідає Польщу, де лідери країн “великої сімкм” підтвердять свою прихильність зміцненню двостороннього співробітництва, а також співпраці на міжнародних форумах, зокрема у відповідь на агресію росії проти України.
Американське CNN додає подробиць, що “Кішіда (…) також поїхав до Бучі, міста на північ від української столиці, яке стало синонімом російських звірств та ймовірних військових злочинів” (на момент виходу новини Офіс президента Володимира Зеленського ще не дав релізу про зустріч голови Української держави з японським прем’єром).
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова назвала цей візит історичним.
Японія послідовно допомагає Україні у відсічі російської агресії, називаючи “російські” Курили своїми суверенними землями. Офіційний Київ згоден з позицією японської сторони.
За даними японського видання NHK, які наводить BBC news Україна, це перша з часів Другої світової війни поїздка прем’єр-міністра Японії до країни чи регіону, де тривають бойові дії. Це також перший візит до України азійського члена групи G7 та перший візит союзника США до регіону.
“Візити Кішіди та Сі підкреслюють глибокі розбіжності у Північно-Східній Азії щодо війни в Україні, пише CNN, оскільки Японія обіцяє суттєву допомогу Києву, тоді як Китай залишається єдиним голосом, що підтримує все більш ізольованого російського лідера Володимира Путіна – а тепер глобального ізгоя та підозрюваного у воєнних злочинах”, – пише видання.
І додає, що на тлі дедалі більшого глобального впливу Китаю Японія та Сполучені Штати в останні роки зблизилися, особливо у питаннях регіональної безпеки та співпраці у сфері розвідки.
Читайте: Японія допомагатиме Україні з відновленням енергетичної інфраструктури
Фото: Еміне Джапарова