Президент Володимир Зеленський узяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини (фото)

Президент Володимир Зеленський узяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини (фото)

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини, який протидіятиме злочинам росії проти українських дітей. Президент також взяв участь у презентації плану дій Bring Kids Back UA, що був розроблений представниками органів державної державної влади. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення на Офіційному інтернет-представництві президента України Володимира Зеленського

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначається в повідомленні, Володимир Зеленський взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини, який протидіятиме злочинам росії проти українських дітей.

“Глава держави оглянув дитячий куточок для дозвілля, а також приміщення, де фахівці Центру працюють за моделлю “Барнахус” (Barnahus). Це міжвідомчий центр для дітей, котрі стали жертвами злочинів чи були їхніми свідками, де відповідні фахівці можуть отримати інформацію від дітей та їхніх родин, провести медичне обстеження, зокрема з криміналістичною метою, і надати необхідну терапевтичну допомогу”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Президент також узяв участь у презентації плану дій Bring Kids Back UA, що був розроблений представниками органів державної державної влади на виконання доручення Зеленського. Цей план об’єднує зусилля української влади, іноземних урядів та міжнародних організацій заради повернення на батьківщину всіх маленьких громадян України.

“Перший крок зроблено, 371 дитина вдома, в Україні. Зробимо усе, щоб повернути всіх, і, напевне, головний сенс – у назві програми Bring Kids Back UA. Я відверто нам цього бажаю – повернути всіх дітей додому, в Україну, і цілковито підтримую цю програму. Хочеться повернути дітей якнайшвидше. Це найважливіше”, – сказав Володимир Зеленський.

План дій Bring Kids Back UA передбачає:

  • повернення депортованих Росією українських дітей;

  • розвиток сімейних форм виховання;

  • реінтеграція дітей, повернутих із РФ, організація їх соціалізації та освітні ініціативи;

  • порятунок і захист дітей України;

  • фіксація злочинів та притягнення РФ до відповідальності;

  • міжпарламентська взаємодія;

  • комунікація й публічні заходи та розвиток інфраструктури сімейного виховання.

“Голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова зазначила, що вже розроблено алгоритм супроводу дитини, яка повертається в Україну, а також відбувається уніфікація надання всіх необхідних послуг”, – йдеться в повідомленні. 

Також уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець поінформував, що станом на сьогодні вдалося повернути 371 українську дитину. 

“Держава Україна бореться за кожного: за військовополонених, за цивільних заручників, за дітей. Зрозуміло, що основне завдання – повернути й добитися справедливої відповідальності щодо РФ і тих злочинців, які фактично продовжують вбивати майбутнє нашої держави”, – сказав Дмитро Лубінець.

Крім того, Володимир Зеленський поспілкувався з родиною захисників Маріуполя, які перебували в російському полоні й були звільнені в межах обміну полоненими. Батько Ігор Дмитриковський, який проходив службу на посадах матроса медичної служби та водія військового шпиталю в Маріуполі, був визволений 26 квітня 2023 року після річного перебування у ворожому полоні. Мати Катерина Скопіна, лейтенант медичної військової частини, була звільнена з дев’ятимісячного полону 6 грудня 2022 року. Доньку Ігоря Дмитриковського та Катерини Скопіної Анну-Марію Дмитриковську окупанти примусово вивезли до Росії. Дівчинку повернули в Україну 10 травня 2023 року.

Нагадаємо, в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації постраждало більше ніж 1452 дитини. 

Читайте: На Донеччині жертвою армії рф стала дівчина-підліток, від початку повномасштабної агресії загинула 481 дитина, – ОГПУ

Фото: Офіційне інтернет-представництво президента України

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4