Президент Зеленський підписав закон про відновлення обов’язкових партійних звітів про фінанси та майно

Президент Зеленський підписав закон про відновлення обов’язкових партійних звітів про фінанси та майно

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою (ВР) у серпні 2023 року законопроект щодо мінімізації потенційного олігархічного впливу на політичні партії та про удосконалення державного контролю за діяльністю партій. Закон, що вступить у силу за три місяці після опублікування, передбачає відновлення обов’язкових партійних звітів перед державою стосовно фінансових витрат і партійного майна. А також – стимулює позапарламентські партії брати участь у виборах до ВР: передбачається зниження порогу електоральної підтримки, який даватиме право на державне фінансування партій. Згідно документу, таке фінансування отримуватимуть політсили, котрі хоч і не подолали 5%-й бар’єр і, відповідно, не пройшли в Раду, але здобули хоча б 3% голосів виборців.

Про підписання Президентом Володимиром Зеленським законопроекту №9419-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації потенційного олігархічного впливу на політичні партії, удосконалення механізмів державного фінансування та державного контролю за діяльністю політичних партій” KВ дізналася з картки цього законопроекту на сайті ВР.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Підписаний проект закону передбачає, що після набрання чинності закону, протягом 120 днів політична партія, яка не має права на державне фінансування має подати звіт до НАЗК про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру політичних партій.

Якщо політична партія має право на державне фінансування, то звіти до НАЗК повинні подаватися протягом 90 днів. 

Політичні партії подають звіти до НАЗК за квартал або за рік. Також звіти НАЗК буде перевіряти у строк, що не перевищує 90 днів з дня надходження. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, законопроект передбачає зменшення порогу для отримання права на державне фінансування з 5% голосів до 3%. Також партіям можуть надати можливість отримувати пасивний дохід від депозитів, в тому числі за рахунок держфінансування.

Зазначимо, що перший автор законопроекту – перший віце-спікер Ради, ексголова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко. Крім нього серед авторів – лідер парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, чільна лідерка однойменної партії Олена Шуляк, а також обласна мажоритарниця (округ 96) Ольга Василевська-Смаглюк (“Слуга народу”).

Цей Закон набере чинності через 90 днів з дня його опублікування, крім норми, що стосується зменшення порогу електоральної підтримки партії на парламентських виборах, достатнього для державного фінансування – ця новела вступить у силу з дня офіційного оприлюднення результатів наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України.

Читайте: Верховна Рада повернула обов’язкове звітування політичних партій

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4