Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради (ВР) нещодавно прийнятий нею закон про виділення понад півмільярда гривень на добудову Музею Голодомору. З якими саме пропозиціями Президент ветував документ поки ще не відомо.
Про це KВ довідалась з картки законопроекту №9437 “Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України “Про Державний бюджет України на 2023 рік”, прийнятого конституційною більшістю Ради 13 липня 2023 року.
Станом на час виходу цієї новини у супровідних до законопроекту та пов’язаних із роботою над ним документах в картці проекту закону наразі відсутній текст пропозицій президента.
Як інформувала KВ, прийнятим Радою законом Міністерству культури та інформаційної політики (яким донедавна керував відправлений у відставку Олександр Ткаченко) в цьогорічному державному бюджеті виділялось на видатки розвитку (за бюджетною програмою “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення, в тому числі їх будівництво”) 573 млн 883,3 тис. гривень.
Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, додаткові гроші потрібні для “забезпечення в установленому порядку завершення до вересня 2023 року реконструкції першої черги та будівництва і введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду”.
Після прийняття закону заступниця голови гуманітарного комітету ВР Євгенія Кравчук зауважувала, що що на платформі цього Музею заплановано проведення основних офіційних заходів до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років.
Читайте: Охорону Київського музею голодомору оцінили в 2,9 млн гривень
Нагадаємо, 27 липня ВР підтримала відставку міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.
20 липня Президент Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією замінити Ткаченка на посаді міністра культури. Ці слова Зеленського пролунали у його зверненні на тлі політичної та суспільної дискусії про те, якими є пріоритети витрат бюджетних коштів в умовах війни і яке місце серед пріоритетів належить сфері культури.
При цьому, голова гуманітарного Комітету Микита Потураєв на засіданні 26 липня фактично виступив проти бачення Президента й акцентував, що “попри шалену і значною мірою штучну кампанію щодо протиставлення фінансування культури воєнним витратам”, члени Комітету послідовно обстоюють необхідність фінансування культурної сфери, зокрема Музею голодомору”.
Читайте: Рада підтримала відставку міністра культури Ткаченка
Фото: Укрінформ