Президенти України та Фінляндії підписали безпекову угоду на 10 років

Президенти України та Фінляндії підписали безпекову угоду на 10 років

Президент України Володимир Зеленський і Президент Фінляндії Александр Стубб підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку строком на 10 років.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Офісу Президента України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як йдеться у підписаному документі, цим договором Фінляндія формалізувала готовність і надалі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії, зобов’язалася надавати довгострокову військову та фінансову допомогу, а також поглиблювати співпрацю з Україною в політичній, фінансовій, гуманітарній сферах та в напрямі реформ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Фінляндія допомагатиме Україні відбудовувати енергетичний сектор, оцінювати екологічні збитки, посилювати захист кордону та критичної інфраструктури, а також здійснюватиме лікування українських військових. Крім того, документ містить потужні блоки щодо санкцій, відшкодування збитків і притягнення агресора до відповідальності”, – підкреслили в Офісі Президента.

У пресслужбі додали, що угода чітко засвідчує підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО з боку Фінляндії та діятиме протягом 10 років.

Підкреслимо, що це вже восьма безпекова угода, підписана між Україною та іншими країнами відповідно до Спільної декларації країн “Групи семи”. Першу було підписано з Великою Британією 12 січня 2024 року.

Міжнародні експерти зазначають, що такі двосторонні угоди – це така собі заміна повноправного членстав в НАТО.

Як інформувала KВ, у квітні 2023 року Фінляндія стала тридцять першим членом НАТО. Але президент Фінляндії Александр Стубб зізнався, що членство Фінляндії в НАТО було б неможливим без агресивного нападу з боку Російської Федерації на Україну.

Також, цього року НАТО збереться на ювілейний саміт, адже ще 2022 року Україна заради своєї і загальноєвропейської безпеки подала “у пришвидшеному порядку” заявку на вступ до Північно-Атлантичного Альянсу. 

Читайте: Країни G7 проведуть двосторонні переговори з Україною про формалізацію підтримки, – Спільна декларація

Фото: Офіс Президента України 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4