На сайті Президента зареєстровано петицію про впровадження реформи системи речового забезпечення ЗСУ через децентралізацію фінансування та вибору спорядження для військовослужбовців. У зверненні наголошують, що військові мають отримувати якісне спорядження або компенсацію грошима на його придбання.
Про це, як передає КВ, йдеться в електронній петиції №22/237686-еп, розміщеній на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України.
Петиція зареєстрована 28 листопада 2024 року. Автор звернення, сержант ЗСУ Олександр Довгий, закликає змінити систему забезпечення військових щоб бюджетні кошти працювали на фронт, а не залишалися в кабінетах.
“Держава компенсує військовим витрати на купівлю спорядження та одягу, в межах грошей виділених на речове забезпечення”, – йдеться у зверненні.
Автор наполягає, що необхідно надати військовослужбовцям можливість самостійно обирати спорядження відповідно до їхніх потреб та бойових завдань, з переліку допущеного до експлуатації.
“Це забезпечить гнучкість, якість та ефективність у системі забезпечення, уникнувши монополії постачальників та зменшить витрати державного бюджету завдяки оптимізації процесів закупівл”, – йдеться у петиції.
Серед основних пропозицій:
- Децентралізація фінансування – виділення кожному військовослужбовцю фіксованої суми коштів для придбання спорядження.
- Розділення комплектуючих спорядження, що надасть можливість оновлювати окремі частини замість заміни всього комплекту, що зменшить витрати.
- Сертифікація та стандартизація, що дозволить військовослужбовцям обирати лише якісну продукцію.
- Стимулювання інновацій щоб захистити права виробників, які впроваджують нові технології, через патентну систему.
- Прозорий механізм фінансування дозволить уникнути корупції і підвищить якість спорядження.
На думку автора – військовослужбовця це підвищить мотивацію та престиж армії, адже кожен боєць буде забезпечений тим, що відповідає його потребам.
Наразі триває збір підписів на підтримку петиції.
Читайте: Українські військові проходитимуть курси виживання за стандартами НАТО
Фото: Міноборони
КиївВладаОлександр Попов