При КМДА створили робочу групу з опрацювання переліку пам’яток культурної спадщини

При КМДА створили робочу групу з опрацювання переліку пам’яток культурної спадщини

При Департаменті охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації (КМДА) створили робочу групу з опрацювання переліку пам’яток культурної спадщини, яка буде напрацювати заходи з проведення додаткових досліджень будівель, занесених до Реєстру нерухомих пам’яток, щодо можливої зміни їх назви або виду. 


Про це KВ стало відомо з повідомлення на Офіційному порталі Києва. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У КМДА створили робочу групу з опрацювання переліку пам’яток культурної спадщини. Йдеться про ті пам’ятки, що занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Мета робочої групи – напрацювати заходи з проведення додаткових досліджень будівель, занесених до Реєстру, щодо можливої зміни їх назви або виду. 


“Сфокусувались на розгляді 23 будівель за наданим Міністерством культури та інформаційної політики України переліком. Також визначили список об’єктів, на які необхідно розробити нову облікову документацію для позбавлення в їхніх назвах символів “русского мира” та маркерів країни-агресора. Із них 10 будівель вирішено залишити в Реєстрі без змін”, – повідомили в Департаменті охорони культурної спадщини. 


До складу робочої групи увійшли представники Департаменту охорони культурної спадщини, Українського інституту національної пам’яті, який уповноважений визначати, що саме підпадає під деколонізацію, а також МКІП, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту історії НАН України та установи “Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій”.


“За підсумками першого засідання учасники робочої групи продовжать роботу в даному напрямі, зокрема, з пам’ятками місцевого значення, які взяті на державний облік відповідно до законодавства УРСР та не включені до Реєстру і потребують переосмислення їхніх назв”, – додали в Департаменті. 


Нагадаємо, у середу, 15 листопада, у столичному парку ім. Івана Багряного, який знаходиться на території Шевченківського району, демонтували пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну.


Читайте: У київському парку ім. Івана Багряного нарешті прибрали пам’ятник Пушкіну (фото, відео)  

Фото: відкриті джерела 

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4