При Мінкульті створено експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації

При Мінкульті створено експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації

При Міністерстві культури та інформаційної політики (Мінкульт) створено експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації. Вона напрацьовуватиме рекомендації та узагальнюватиме практики щодо очищення громадського простору від російської імперської та радянської спадщини.

Про це KВ дізналася з повідомлення Мінкульту.

У відомстві розповіли, що до складу експертної ради увійдуть представники громадськості, експерти та фахівці з різних галузей.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

В Мінкульті пояснили, що потреба у створенні консультативно-дорадчого органу виникла у зв’язку зі значною активізацією процесів декомунізації та дерусифікації в Україні та через повномасштабне вторгнення росії.

“Шановна громадськість, комунікуйте з нами в зазначеному порядку, надсилайте ваші звернення щодо того чи іншого об’єкта перейменування чи вилучення відповідному органу. Всі звернення, що надходять до нас, ми опрацьовуємо і, здебільшого, даємо їм “зелене світло” в тих питаннях, які належать до нашої компетенції”, – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Завданнями експертної ради, за даними Мінкульту, є:

  • узагальнення практики, надання рекомендацій та пропозицій щодо очищення громадського простору від російської імперської та радянської спадщини, що покликана закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи;
  • надання рекомендацій щодо усунення пам’яток та об’єктів топоніміки, що стосуються російської імперської та радянської історії та культури;
  • визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що пов’язані з декомунізацією та дерусифікацією; інші питання, пов’язані з декомунізацією та дерусифікацією.

Раніше KВ повідомляла, що станом на 17 травня кияни надали понад 12 тис. пропозицій щодо перейменувань вулиць, провулків, алей, проспектів та шосе задля завершення процесу дерусифікації. Після систематизації та опрацювання всіх отриманих пропозицій буде розпочато рейтингове електронне голосування. Голосування відбуватиметься в міському додатку “Київ цифровий” та триватиме до 19 червня.


Читайте: Кияни вже надали понад 12 тисяч пропозицій щодо перейменувань вулиць та об’єктів

Фото: Вікіпедія

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4