Співробітники Головного слідчого управління (ГСУ) та Департаменту внутрішньої безпеки (ДВБ) Нацполіції, під процесуальним керівництвом офісу Генпрокурора, викрили схему заробітку на радіоактивних матеріалах із зони відчуження.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції України.
“Оперативники центрального апарату ДВБ Нацполіції та слідчі ГСУ встановили причетність одного з приватних підприємств до фінансових махінацій”, – повідомили у пресслужбі.
Згідно повідомлення, приватний підприємець уклав договір із Державним спеціалізованим підприємством “Чорнобильська АЕС” на надання послуг з демонтажу, перероблення і звільнення від регулюючого контролю обладнання одного із машинних залів АЗС.
Слідство встановили, що деактивацію обладнання підприємець не проводив, а підробив необхідні документи і отримав рішення щодо звільнення матеріалів від регулюючого контролю. Таким чином на основі цих документів він привласнив 3 млн гривень державних коштів
Також встановлено, що 392 заражених радіацією демонтованих матеріалів чоловік передав третім особам.
Слідчі ГСУ Нацполіції оголосили чоловікові про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 265 (Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами), ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) КК України. За махінації фігурантові загрожує до 15-ти років позбавлення волі.
Нагадаємо, з ядерних лабораторій Чорнобильської АЕС російські окупаційні війська вкрали 698 компʼютерів, 344 автомобілі, 1 500 дозиметрів, унікальний софт і майже всі засоби пожежогасіння. Загальна сума збитків перевищує 135 мільйонів доларів.
Фото: ГУ Нацполіції