Проєкт постанови Кабміну, який фактично дублює норми містоґвалтівного законопроєкту 5655, є корупіогенним – експертиза НАЗК

Проєкт постанови Кабінету міністрів “Про реалізацію експериментальних проектів у сфері містобудівної діяльності”, який розробили в нетрях Мінвідновлення посадовці екс Мінрегіону, є корупціогенним. Це цілком прогнозовано, бо зазначений проєкт урядової постанови фактично дублює норми містоґвалтівного законопроєкту №5655 лідерки “Слуги народу” Олени Шуляк, який так і не було підписано Президентом Володимиром Зеленським: зловживання у сфері земельних відносин, створення умов для незаконного будівництва, надання державному реєстратору права на незаконні дії тощо.

Про корупціогенність проєкту постанови Кабміну “Про реалізацію експериментальних проектів у сфері містобудівної діяльності” KВ стало відомо з експертизи, проведеної Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

В резюме антикорупційної експертизи зазначається, що, зокрема, “проєкт постанови впроваджує нові права та обов’язки органів державної влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання у сфері містобудування, вводить нових суб’єктів у сфері державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду і регулює питання, які відповідно до ст. 92 Конституції України визначаються виключно законами України”.

Крім цього, за результатами антикорупційної експертизи НАЗК ідентифікувало ключові корупціогенні фактори проєкту постанови Кабміну:

– невідповідність нормам Земельного кодексу України (ЗКУ) та закону “Про Державний земельний кадастр” щодо обов’язковості внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них), встановлених містобудівною документацією на місцевому рівні, що, своєю чергою, зумовить зловживання у сфері земельних відносин та будівництва;

– створення умов для незаконного будівництва та набуття права за декларативним принципом на будівництво об’єктів, розташованих у межах територій пам’яток культурної спадщини, історико-культурних заповідників, історико-культурних заповідних територій, зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;

– встановлення непрозорих засад діяльності експертних організацій;

– наділення дискреційними повноваженнями ДІАМ у частині встановлення суб’єктивних підходів під час блокування доступу державного реєстратора до Реєстру будівельної діяльності та визначення строку такого блокування;

– встановлення можливості для надання державним реєстратором публічних послуг у сфері будівництва в умовах, коли відсутні документи (відомості про такі документи) в Реєстрі будівельної діяльності, або приймати упереджені рішення щодо відмови у реєстрації права на виконання підготовчих/будівельних робіт, видачі дозволу на виконання будівельних робіт;

– унормування неправомірної дії державного реєстратора щодо невиконання отриманого судового рішення;

– здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, серед іншого, уповноваженими особами з державного архітектурно-будівельного контролю як суб’єктом господарювання створить умови для корупційних зловживань у сфері будівництва;

– унормування ризику обходу конкурентних умов передачі земель державної чи комунальної власності в користування, порушення прав та законних інтересів власників і користувачів земельних ділянок на право користування і розпорядження належними їм земельними ділянками.

“Проєкт постанови містить корупціогенні фактори та потребує суттєвого доопрацювання”, – сказано в висновку експертизи НАЗК.

Нагадаємо, урядовий проєкт постанови “Про реалізацію експериментальних проектів у сфері містобудівної діяльності” розроблено наприкінці 2023 року фахівцями Мінрегіону, який наразі є складовою Мінвідновлення. За інформацією КВ, фактично цей проєкт розробила заступниця міністра Наталія Козловська, що є давньою довіреною особою народного депутата від забороненої проросійської “ОПЗЖ” Дмитра Ісаєнка, який досі є секретарем комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Крім цього, Ісаєнко є віце-президентом Конфедерації будівельників України (КБУ) та фактичним власником групи будівельних компаній “Perfect Group”.

Афілійованою з Козловською ті Ісаєнко персоною є лідерка партії “Слуга народу” та голова того ж комітету, де Ісаєнко є секретарем, Олена Шуляк

Детальніше:

Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”

Очільниця “Слуги народу” Шуляк пов`язана бізнесом із забудовником з “ОПЗЖ” Столаром

Олена Шуляк є авторкою містоґвалтівного законопроєкту №5655, який в грудні 2022 року в другому читанні було прийнято виключно завдяки голосам нардепів від “ОПЗЖ”, що очільниця правлячої партії вочевидь вважає конструктивною співпрацею з проросійськими діячами. Завдяки суспільному розголосу та тиску, Президент Володимир Зеленський не підписав законопроєкт №5655, але й не ветував його, як того вимагає закон, зокрема – через міжнародний розголос корупційного схематозу та відповідні рекомендації Єврокомісії

Детальніше: Містогвалтівний законопроєкт №5655: Президент Зеленський може ветувати або “загубити” цей законопроєкт

Втім, Шуляк, Козловська та їхні поплічники-забудовники, зокрема, віце-президент КБУ Лев Парцхаладзе, не заспокоїлись і намагаються тягнути злочинні норми законопроєкту №5655 до життя.

В цьому забудовній мафії активно допомагає віцепрем’єр – міністр з питань відновлення Олександр Кубраков, користуючись своїм службовим положенням і перебуваючи під сильним впливом Олени Шуляк. Бо і Шуляк, і Кубраков прийшли до великої політики в 2019 році з грантової структури BRDO, колишній директор котрої Олексій Гончарук встиг попрацювати першим прем’єром часів Зеленського.

Детальніше: Віцепрем’єр Кубраков через проєкт постанови Уряду протягує норми містогвалтівного законопроєкту 5655

Фото: колаж KВ, на колажі Дмитро Ісаєнко, Олена Шуляк, Олександр Кубраков, Наталія Козловська

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
QlU7mDx4

Рекомендуємо до перегляду

Смертельна ДТП на трасі Іванків-Радомишль: зміна балансоутримувача дороги, історія ремонтів та перевірок
13:00 Не минуло і кількох тижнів з дня автотрощі на автодорозі Іванків-Радомишль, яка забрала два життя та призвела до серйозних травмувань семи людей, як…
КП замість ПрАТ: столична міськрада вирішила створити “новий “Київводоканал”
09:00 Вже в 2025 році централізовані послуги з водопостачання і водовідведення в столиці може почати надавати новий монополіст – КП “Київводоканал”. Київрада надала КМДА…
Сміттєві війни: суд зобов’язав ТОВ “Утілсервіс” відшкодувати Бородянці понад 1,2 млн гривень
09:56 Обласна прокуратура у Господарському суді Київської області домоглася від місцевого підприємства відшкодування понад 1,2 млн гривень на користь  Бородянської громади. Причиною стало самовільне…
QlU7mDx4