Прокуратура повернула у державну власність гуртожитки НАУ вартістю 100 млн гривень

Прокуратура повернула у державну власність гуртожитки НАУ вартістю 100 млн гривень

За сприяння Подільської окружної прокуратури міста Києва виконано рішення суду про повернення у державну власність двох гуртожитків Національного авіаційного університету (НАУ) загальною площею понад 2 тис. кв. м та вартістю майже 100 млн гривень. Судові розгляди за позовами та апеляційними скаргами прокурорів Київської міської прокуратури тривали з 2016 року.


Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської прокуратури. 


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Слідством встановлено, що два гуртожитки вул. Вітряні Гори в Києві перебували на балансі НАУ, однак у 2016 році на підставі низки підроблених документів незаконно перейшли у власність комерційної структури та у подальшому – фізичних осіб.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


“За позовом окружної прокуратури суд витребував ці приміщення з незаконного володіння.Наразі зусиллями окружної прокуратури рішення суду реально виконано– гуртожитки повернуто державі”, – йдеться в повідомленні. 


Нагадаємо, у 2021 році за апеляційною скаргою Київської міської прокуратури ухвалою Київського апеляційного суду скасовано рішення суду першої інстанції, яким було витребувано гуртожитки на вулиці Вітряні Гори площею понад 2 тис. кв. м та вартістю понад 86 млн гривень.


Читайте: Апелляционный суд вернул НАУ его общежития


Ще в липні 2020 року Верховний Суд підтримав позицію столичної прокуратури у справі щодо повернення державі незаконно відчужених гуртожитків Національного авіаційного університету. Однак судова справа затягнулася. Вже в березні 2021 року Київський апеляційний суд своїм рішенням повернув у державну власність незаконно відчужені гуртожитки Національного авіаційного університету. Судові розгляди за позовами та апеляційними скаргами прокурорів Київської міської прокуратури тривали з 2016 року.


Читайте: Киевский апелляционный суд вернул государству общежития Национального авиационного университета 


Також у жовтні 2020 року Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) та комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій перевіряли законність забудови житлом земель НАУ. Чиновники та депутати сумніваються, що Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАСІ) мала підстави в останній день своєї роботи дозволити будівництво на місці стадіону, спортмайданчиків та скверу 14 житлових дев’ятиповерхівок. 


Читайте: Как Луцкий и Непоп застраивают жильем земли НАУ

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4