Прокурори Офісу Генпрокурора відстояли у суді апеляційної інстанції незаконність договору про інвестування реконструкції державного підприємства (ДП) “Українська студія хронікально-документальних фільмів”. Зазначається, що “Укркінохроніка” заключила договір з підприємством, який передбачав реконструкцію головного корпусу та знесення ряду інших об’єктів нерухомості. Однак у подальшому на їхньому місці мали звести надбудову офісних приміщень головного корпусу та житловий комплекс.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Офісу генерального прокурора.
В прокуратурі зазначають, що нерухомість державного підприємства розташована в центральній частині столиці на земельній ділянці 2 га вартістю 95 млн гривень. Укладений між держпідприємством “Укркінохроніка” та приватним акціонерним товариством “Зодча Діадема” договір і додаткові угоди до нього передбачали реконструкцію головного корпусу та знесення ряду інших об’єктів нерухомості.
“Натомість у подальшому на їхньому місці мали звести надбудову офісних приміщень головного корпусу та житловий комплекс. Прокурори встановили, що ряд правочинів порушує інтереси держави та вимоги законодавства. Договір укладений без згоди Міністерства культури та інформаційної політики України як органу управління державного підприємства”, – зазначають в прокуратурі.
Умови договору передбачають реконструкцію об’єктів нерухомості Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, розміщених на території державного підприємства. При цьому вищий заклад освіти не є стороною правочину.
“Крім того, використання земельної ділянки за оскаржуваним договором без рішення власника – Київської міської державної адміністрації – призвело б до її вибуття з власності держави. Північний апеляційний господарський суд підтримав доводи апеляційної скарги Офісу Генпрокурора щодо незаконності укладення цих правочинів, скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив позов”, – підсумовують в прокуратурі.
Зазначимо, у 2004 між “Укркінохронікою” та ПАТ “Зодча Діадема” було укладено договір про інвестування реконструкції студії з надбудовою головного корпусу для офісних приміщень та будівництво житлового комплексу за адресою: м. Київ, вул. Євгена Коновальця (Щорса), 18, у подальшому були укладені додаткові угоди до цього договору. Документ передбачав, що забудовник погасить заборгованість кіностудії та проведе її ремонт, а натомість отримає право побудувати на території студії житловий комплекс. Однак МКІП, без згоди якого була укладена угода, та прокуратура звернулися до суду, щоб визнати договір недійсним.
Нагадаємо, у 2015 році комісія Київради з питань культури та туризму одноголосно підтримала проект рішення щодо виділення земельної ділянки держпідприємству “Українська студія хронікально-документальних фільмів”.
Читайте: Для съемок качественного кино Киевсовет должен выделить “Укркинохронике” землю
Фото: Українська правда