П`ять будинків у столиці внесено до об’єктів культурної спадщини (фото)

П`ять будинків у столиці внесено до об'єктів культурної спадщини (фото)

Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики внесла до реєстру об’єктів культурної спадщини два будинки у Шевченківському районі, один будинок у Печерському районі, а також Національну бібліотеку імені Вернацького і “Будинок меблів”. 


Про це KВ стало відомо з допису на сторінці в Facebook голови Український міжнародний інститут відновлення Віталія Молочка. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Український міжнародний інститут відновлення разом з Міністерством культури та інформаційної політики започатковують системну розробку облікових документацій потенційно цінних пам’яток та внесення їх у реєстр об’єктів культурної спадщини для захисту від знесення та радикальної перебудови”, – йдеться в повідомленні. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Молочко зазначив, що Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини Мінкульту прийняла рішення про внесення до реєстру об’єктів культурної спадщини, як пам’ятки архітектури та історії таких будівель:


  • “Житловий будинок, 1899, в якому жили М.Анцифєров, О.Давидов, М.Пасiчник, С.Пекар, Перебував Г.Мачтет” за адресою: Десятинний провулок,7 у Шевченківському районі м. Києва

  • “Будинок-пам’ятка історії” за адресою: Музейний провулок,8(8-А) у Печерському районі м. Києва

  • “Житловий будинок, в якому містилися правління Київського товариства фотографів-аматорів “Дагер”, управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини” за адресою: вулиця Прорізна, 23-А у Шевченківському районі м. Києва

  • “Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського” за адресою: Голосіївський проспект, 3 у Голосіївському районі м. Києва

  • “Будинок меблів” за адресою: бульвар М. Міхновського (Дружби народів), 23 у Печерському районі м. Києва


“Сьогодні ми бачимо як бодай кожного місяця у процесі реконструкції зносяться історичні будівлі, яким не присвоєно статус пам’яток архітектури і це дійсно цінні приклади нашої культури, не надумані. Проблема полягає в тому, що громадськість дізнається про це тоді коли вже почалися якісь руйнування, а органи охорони потім розводять руками”, – додає Молочко.

Нагадаємо, у столиці в Шевченківському районі по Делегатському провулку, 4-6 готують до зносу ще один історичний будинок, якому більше 100 років. Зазначається, що це остання історична будівля вулиці. 


Читайте: У Шевченківському районі Києва планують знести ще один історичний будинок (фото) 

Фото: Суспільне

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
13:00 За даними ФАО, понад 150 тис. фермерів безпосередньо постраждали від війни та були змушені мігрувати. У складному становищі найбільше опинилися аграрії, які займалися…
Banner
QlU7mDx4