Рада планує запровадити штрафи за цькування на роботі

Рада планує запровадити штрафи за цькування на роботі

Верховна Рада (ВР) попередньо схвалила законопроект, яким пропонується встановити штрафи за мобінг (цькування, аналог булінгу) працівників на робочому місці. Це стосується як цькування з боку роботодавців, так і колег по роботі. Штрафи (їх накладатимуть співробітники Державної служби з питань праці) коливатимуться від 1700 до 5100 гривен. 


Про це KВ стало відомо з картки законопроекта №5749 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці”, який Рада підтримала в першому читанні 6 вересня ц.р. Законопроект підтримали 297 народних депутата. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Законопроект встановлює штрафи за мобінг – системні цькування та приниження на роботі. За це передбачається штраф у розмірі від 1700 гривень до 2550 гривень, або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


За повторне порушення штраф вже буде складати від 3400 гривень до 5100 гривень, або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. 


Протоколи за цькування, згідно законопроекту, будуть складати працівники Державної служби з питань праці. 


Нагадаємо, 15 серпня ц.р. ВР підтримала законопроект №5748 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії порушенню прав у сфері праці”, який вводить в Кодекс законів про працю України поняття “мобінг (цькування)” – діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність.

Ознаками мобінгу (цькування) є:

  • економічний тиск – нерівна оплата за працю рівної цінності, безпідставне позбавлення частини виплат (премій, бонусів, тощо);

  • психологічний тиск – створення ворожої, образливої атмосфери, погрози, висміювання, наклепи, нерівномірний розподіл навантаження і задач між працівниками, що виконують однакову роботу, позбавлення працівника роботи без його звільнення, нерівність можливостей для кар’єрного росту, безпідставний недопуск працівника на робоче місце;

  • створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери – ізоляція працівника від трудового колективу, включаючи зміну місцезнаходження робочого місця, не запрошення на зустрічі і наради, в яких працівник зазвичай має брати участь, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця, тощо. 


Читайте: Компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб отримали 257 роботодавців Київщини


Фото: Пильний Погляд

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Війна за вуличну торгівлю: столичні підприємці почали ламати правила, що “ламають” кіоски
Війна за вуличну торгівлю: столичні підприємці почали ламати правила, що “ламають” кіоски
09:00 Столичні підприємці отримали перші “проміжні” успіхи в судовій справі щодо оскарження Положення, що регулює всі питання розміщення в Києві тимчасових споруд (ТС, кіоски,…
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
13:00 Пристрасті навколо, ймовірно, “липового” проходження служби низкою депутатів Київради у складі 241 бригади ТрО не просто не вщухають, але й набирають обертів. Минулоріч…
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
09:00 У столиці під питанням збереження старовинної будівлі – садиби Самсона Стрельбицького (1819 року) у пров. Музейному, у якій в 80-х роках минулого століття…
Banner
QlU7mDx4