Верховна Рада (ВР) призначила на посаду Уповноваженого ВР з прав людини (омбудсмена) Дмитра Лубінця (на фото), який до цього входив до парламентської групи “За майбутнє”. В якості омбудсмена він заступив нещодавно звільнену Радою Людмилу Денісову. Кандидатуру Лубінця запропонував сесійній залі спікер Руслан Стефанчук.
Про призначення Дмитра Лубінця омбудсменом KВ стало відомо з повідомлення народного депутата Ярослава Железняка в Telegram.
“Після годинного обговорення, Дмитро Лубінець підтриманий на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. ЗА – 250 голосів, – повідомив Железняк.
Дмитро Лубінець був обраний до ВР IX скликання в 2019 році за мажоритарним округом №60 (Донецька область) як безпартійний самовисуванець. Разом з іншими мажоритарниками увійшов до групи “Партія “За майбутнє”, яку контролює Ігор Палиця – нардеп, колись близький до олігарха Ігоря Коломойського. В попередньому скликанні був нардепом, що обрався на тому ж окрузі від “Блоку Петра Порошенка” (був членом партії п’ятого президента, фракції “БПП”, а під самий кінець каденції вийшов з неї і став позафракційним депутатом).
Рух “Чесно” нагадує, що Лубінець був одним з 59 депутатів, які підписали подання, на підставі якого Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу України про незаконне збагачення, що зобов’язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.
Пізніше, у грудні 2021 року був серед депутатів, що подали законопроект з пропозицією відновити змішану (пропорційно-мажоритарну) систему виборів. Ініціатори пропонують відтермінування зміни системи виборів нардепів зі змішаної (пропорційно-мажоритарної) до виключно пропорційної до 2027 року.
До парламентської кар’єри Дмитро Лубінець у 2010 році був обраний депутатом Волноваської міської ради 6 скликання від “Фронту Змін” за 9 мажоритарним округом, був членом партії.
Працював юристом у КФГ “Практика”, був приватним підприємцем.
Закінчив Донецький Національний Університет за спеціальністю “міжнародні відносини” та НЮА ім.Я.Мудрого за фахом “правознавство” (судово-прокурорська спеціалізація).
Як інформувала KВ, попереднього обмудсмена – Людмилу Денісову – Рада звільнила з посади 31 травня ц.р. В “Слузі народу” публічно їй закидали те, що вона під час війни не користується належним чином своїми повноваженнями для полегшення страждань українців, а до того ж тривалий час після 24 лютого вона провела за кордоном, але не в росії чи білорусі, де, мовляв, її статус та повноваження могли би допомогти полоненим, депортованим та потерпаючим від окупації мешканцям Херсонщини, а у Давосах, Віднях, Варшавах та інших теплих спокійних західних європах”.
Читайте: Рада звільнила Людмилу Денісову з посади Уповноваженого ВР з прав людини
Фото: “Гордон”