Рада підтримала висновки і пропозиції депутатів до держбюджету-2024

Рада підтримала висновки і пропозиції депутатів до держбюджету-2024

Верховна Рада (ВР) прийняла за основу рекомендації бюджетного комітету ВР до проекту державного бюджету на 2024 рік. Наразі параламент має розглянути внесені народними депутатами правки до урядового документу. Ці правки, як зазвичай, ведуть до збільшення видатків. Цьогоріч – на 12 трильйонів гривень (це втричі більше депутатських забаганок у перший рік великої війни). Після розгляду тих правок ВР відправить документ урядовцям, які зведуть до купи головний фінансовий документ країни й внесуть його на розгляд і затвердження у сесійну залу Українського парламенту. 

Про це KВ дізналася з повідомлення народного депутата Ярослава Железняка з сесійної зали ВР 18 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, 254 нардепи (при необхідному мінімумі в 226 голосів) проголосували за основу подану бюджетним комітетом Ради постанову “Про висновки та пропозиції до проєкту закону про державний бюджет на 2024 рік”.

“Далі розгляд 1600+ правок і потім голосування в цілому за висновками комітету”, – прокоментував Железняк, говорячи про додаткові до комітетського висновку правки народних депутатів. Як зазвичай, вони прагнуть збільшити видатки на окремі статті кошторису. 

Цього року, за словами очільниці бюджетного комітету Роксолани Підласи, ці правки, якби їх врахували, вартуватимуть бюджету додатково 12,5 трильйони гривень (при тому, що врахувати “всі ці бажання народних депутатів неможливо, тому що реалістично внутрішні ресурси (усі можливі надходження), ОВДП і допомога партнерів складають максимум 3,96 трлн грн на рік і вони вже розподілені Мінфіном на видатки в проекті бюджету”).

Для порівняння: торік “депутати були набагато скромніші. До державного бюджету на 2023 рік були подано 1270 пропозицій на загальну суму 3,7 трлн гривень”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Поза депутатськими правками, сьогодні парламент ухвалив, зокрема, такі бюджетні висновки, які має врахувати уряд в остаточному проекті головного фінансового документу країни (цитуємо за даними Підласи): “у разі ухвалення законопроекту про оподаткування банків (№9656-д) збільшити планові доходи держбюджету на 9,9 млрд грн;

  • додатково скоротити видатки на будівництво, ремонти і закупівлі майна в різних органах влади на майже 1,3 млрд грн;

  • спрямувати додатково 574 млн грн на протезування для військових,

  • збільшити видатки на освітню субвенцію на понад 384 млн грн також за рахунок скорочення капітальних видатків,

  • збільшити видатки на забезпечення діяльності Вищої ради правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів загалом на 62 млн грн,

  • скоротити видатки на Бюро економічної безпеки на 409 млн грн і спрямувати ці кошти на закупівлю сканерів для митниці на пунктах пропусках залізничного сполучення задля посилення боротьби з корупцією і уникненням несплати митних зборів та платежів,

  • збільшити на 5 млн грн видатки на НСЗУ працівники якої забезпечують впровадження медичної реформи,

  • виділити 376 млн грн на утилізацію твердого ракетного палива, що дозволить уникнути екологічної катастрофи,

  • додати додатково 100 млн грн для здійснення наукових досліджень Національною академією наук.

Нардеп Железняк акцентував, що сьогодні це було “умовно перше читання Бюджету, де буде потрібно і розглядати правки (а їх десь 1600+) та голосування 226+ голосів депутатів за основу та в цілому по висновкам комітету. Далі їх доопрацьовують у Кабміні і до 20 листопада буде останнє голосування”.

Уряд вніс до Ради проєкт держбюджету-2024 з доходами 1 трлн 746,3 млрд грн, видатками 3 трлн 108,2 млрд грн і граничним дефіцитом 1 трлн 593,6 млрд грн.

Щодо чинного закону про держбюджет-2023 доходи запропоновано збільшити на 25,6%, видатки – на 7,6%, дефіцит скоротити на 7,3%.

Читайте: Міністр фінансів презентував депутатам ВР проект держбюджету на 2024 рік

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4